tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle klasy 125 mog by traktowane jak motorowery. Pierwszy kraj na wiecie przymierza si do zmiany przepisw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle klasy 125 mog by traktowane jak motorowery. Pierwszy kraj na wiecie przymierza si do zmiany przepisw

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.12, 08:46 Drukuj

Motocykle klasy 125 mogą zostać zdegradowane do bycia motorowerami, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy chcieliby nimi jeździć i może być niepokojące dla pozostałych użytkowników dróg. Pierwszy kraj na świecie zastanawia się nad zmianą klasyfikacji tych pojazdów. Na szczęście jest w tym pomyśle poważny haczyk.

Jak informuje Ride Apart, japońska Narodowa Agencja Policji zastanawia się nad wprowadzeniem zmian w systemie uprawnień do kierowania pojazdami. Specjalnie dobrana grupa ekspertów ma przyjrzeć się temu, czy motocykle z silnikiem o pojemności 125 cm3 lub mniejszym i o mocy do 4 kW mogą być klasyfikowane jako motorowery.

NAS Analytics TAG

W Japonii można zdobyć standardowe prawo jazdy na motocykl w wieku od 16 roku życia, a prawo jazdy na duże motocykle jest dostępne od 18 roku życia. Kategoria zmotoryzowanych rowerów została wprowadzona we wrześniu tego roku i są one dostępne dla wszystkich, którzy mają jakąkolwiek kategorię prawa jazdy.

Obecnie zmotoryzowane rowery to według japońskiego prawa jednoślady z silnikiem o pojemności do 50 cm3 i o mocy do 0,8 KM. Duży motocykl to jednoślad z silnikiem o pojemności powyżej 400 cm3. Ewentualna zmiana przepisów sprawiłaby, że japońskie prawo motorowerowe zrównałoby się z tym obowiązującym np. w Polsce, gdzie maksymalna moc motoroweru nie może przekraczać właśnie 4 kW, ale za to obowiązują ograniczenia dotyczące pojemności i ta nie może być większa niż 50 cm3. Prędkość maksymalna musi być ograniczona do 45 km/h.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr