tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy można jeździć motocyklem przy użyciu tylko jednej ręki? Oto Ewelina i jej marzenia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy można jeździć motocyklem przy użyciu tylko jednej ręki? Oto Ewelina i jej marzenia

Autor: Paweł Kowalski 2023.06.09, 16:33 6 Drukuj

Pragnęliście czegoś tak bardzo, że zrobilibyście wszystko, żeby to mieć? Zdarzyło się wam całymi dniami chodzić i rozmyślać, co by było gdyby...? A po całym takim dniu, gdzie wszystkie czynności wykonywaliście machinalnie i rutynowo, jesteście zmęczeni, ale nie możecie zasnąć. To właśnie ta chwila, w której serce zgadza się z rozumem i wołają "Do boju! Teraz albo nigdy!". Wstajesz rano i marzenie wydaje się być na wyciągnięcie ręki..... No właśnie ręki... 

Ewelina o sobie

Nazywam się Ewelina, mam 25 lat, pochodzę z Olsztyna. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńcza z socjoterapią. Na co dzień pracuję, trenuję. Wolny czas lubię spędzać z przyjaciółmi aktywnie, na przykład jeżdżąc na rowerze, ćwicząc na siłowni, słuchając muzyki. Sporty ekstremalne również nie są mi obce. Interesuję się motoryzacja, szczególnie motocyklami, sportem i rozwojem osobistym.  Jestem osobą pełną energii, zdeterminowaną, wiedząca czego chcę, lubiącą żyć. Do życia podchodzę  z optymizmem i nastawianiem, iż nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia, potrzeba tylko czasu i zaangażowania. 

NAS Analytics TAG

Jak to się stało, że nie mam ręki?

Podczas narodzin lekarze przy porodzie połamali mi w kości i ponadrywali mięśnie w ręce. Przeprowadzając poród naturalny, gdy ja byłam ułożona, fachowym językiem, pośladkowo. Przez to od urodzenia moja ręka była niefunkcjonalna. Nie mogłam ruszać nią, ani palcami, czy choćby wyprostować ją w łokciu. Udało się tylko uratować ruchomość barku. Gdy ja miałam 18 lat, moja ręka wyglądała jak u 3 letniego dziecka. Właśnie wtedy zdecydowałam się na amputacje, żeby mieć protezę no i aby nie patrzono na mnie ze współczuciem. 

Marzenie

Prawo jazdy kategorii A wymaga od osoby ubiegającej się o jego otrzymanie spełnienia określonych warunków. Zaczynając od zaświadczenia lekarskiego, a na zdaniu egzaminu kończąc. Jednak w obowiązujących przepisach jest zapis, że jeżeli posiadasz prawo jazdy kategorii B dłużej niż 3 lata, to możesz jeździć motocyklem 125cm. Paradoksem jest fakt, że osoba mająca niepełnosprawność, w tym przypadku brak ręki, może jeździć motocyklem 125cm, ale nie może zrobić prawa jazdy kategorii A. No właśnie, tylko czy na pewno?

Upór i determinacja

Ewelina, jak sama mówi, jest osobą zdeterminowaną, ale też rozsądną. Postanowiła walczyć o możliwość zrobienia prawa jazdy kategorii A. Chce jednak dokonać tego w bardzo rozsądny sposób. Zacznie od nauki jazdy motocyklem pojemności 125 cm. Pomysł padł na sprzęt z automatyczną skrzynią biegów, natomiast Ewelina nie zamierza na tym poprzestać i chce się nauczyć jazdy motocyklem z tradycyjna skrzynią biegów. Teoretycznie samo przerobienie jednośladu może być łatwiejsze, niż jazda nim. Na szczęście Ewelina prowadzi sportowy tryb życia, więc praca nad wzmocnieniem mięśni będzie jej sprawiała dodatkową frajdę. Ten kto próbował jazdy na motocyklu prowadząc tylko jedną ręką, sam się przekonał, że wszystko jest łatwe do momentu gwałtowniejszego przyspieszenia lub nagłego hamowania. Powinniśmy trzymać motocykl mocno nogami, ale i tak część obciążenia podczas hamowania wędruje przez ręce na kierownicę. W przypadku Eweliny nacisk na kierownicę tylko z prawej strony mógłby skutkować nagłą zmianą kierunku jazdy. Duże wyzwanie, ale jak najbardziej do zrobienia, zwłaszcza kiedy realizujemy marzenia. 

Plany na przyszłość

Niezmienny plan to nauka jazdy na motocyklu. Na początek klasa 125ccm, a po zdobyciu niezbędnego doświadczenia, przeskok na trochę większą pojemność. Oczywiście po drodze zrobienie prawa jazdy kategorii A. My kibicujemy i w miarę możliwości służymy pomocą. Do zobaczenia na trasie już na dwóch kołach. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę