tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Bajaj i Triumph tylko dla cierpliwych NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Motocykle Bajaj i Triumph tylko dla cierpliwych

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.12, 09:47 Drukuj

Bajaj i Triumph wspólnie wyprodukują motocykle z silnikami o małych i średnich pojemnościach. Powstał już pierwszy prototyp, który jest w fazie testów, a wersje produkcyjne ujrzymy za kilka lat.

Pierwsze informacje o współpracy pojawiły się w 2017 roku. W lutym Triumph i Bajaj zawarły strategiczne porozumienie, a przy okazji targów EICMA obie strony potwierdziły, że ostateczna umowa zostanie podpisana jeszcze w tym roku. Przy okazji poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące nowych platform.

NAS Analytics TAG

Steve Sargent, dyrektor ds. produktów marki Triumph potwierdził, że prace nad nowymi motocyklami trwają i finalne produkty zobaczymy nie wcześniej niż w 2022 roku. Z czego to wynika? Triumph nie zamierza używać gotowych platform, z których korzysta między innymi KTM. Zamiast tego producent zbuduje motocykle od podstaw. Silniki będą miały pojemność od 250 do 800 cm3. Powstały już prototypy, które są intensywnie testowane. Koncern Bajaj nie będzie mógł używać konstrukcji Triumpha pod swoją marką, ale będzie mógł oprzeć swoje platformy na tych zaprojektowanych w Hinckley.

Koncern Bajaj Auto będzie odpowiedzialny za produkcję motocykli i logistykę. W Indiach motocykle będą sprzedawane w salonach Triumph, ale w Afryce Brytyjczycy chcą podeprzeć się siecią dystrybucji Bajaj. Oprócz tego motocykle trafią do Tajlandii, Wietnamu, na Filipiny i do Ameryki Południowej. Prawdopodobnie będą sprzedawane również w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Triumph ma o co walczyć na rynku indyjskim. W fiskalnym roku 2018 - 2019 segment średnich pojemności osiągnął tam sprzedaż na poziomie 833 300 sztuk.

Więcej informacji o motocyklach Triumph znajdziecie na www.triumphmotorcycles.pl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę