tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl polskiego konstruktora weźmie udział w prestiżowym konkursie

Motocykl polskiego konstruktora weźmie udział w prestiżowym konkursie

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.12, 14:06 Drukuj

Arkadiusz "Szajba" Pawlukowicz - człowiek o tym oryginalnym pseudonimie to doświadczony konstruktor-hobbysta z niewielkiej miejscowości Jeziory Dolne w województwie lubuskim. Kończy on właśnie budowę futurystycznego customowego ścigacza, z którym wybiera się na mistrzostwa świata do Niemiec.

Motocykl zbudowany przez Arkadiusza wygląda tak, jakby chwilę wcześniej jeździł nim Iron Man. Złoto-czerwona bestia jest niemal w całości dziełem wyłącznie rąk i umysłu swojego twórcy. Seryjnym elementem jest tylko sześciocylindrowy silnik, pochodzący z Hondy Gold Wing 1500. Cała reszta powstała od podstaw w małym garażu w Jeziorach Dolnych.

Pojazd ten jest długi i bardzo niski, a jego charakterystycznym elementem jest bardzo ciekawe zawieszenie, oparte na dwóch jednostronnych wahaczach oraz, co nietypowe dla motocykli, drążkach kierowniczych z przodu. "Szajba" jest właśnie na finiszu prac i w najbliższych dniach planuje pierwszą jazdę. Następnie wybiera się wraz ze swoim motocyklem do Niemiec, na mistrzostwa świata konstruktorów-amatorów. Nie jest nowicjuszem w tej dyscyplinie - zdobywał już mistrzostwa Polski i Europy. Życzymy powodzenia!

Źródło zdjęć: FB Jarosław "Tyci" Milczarek

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę