tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl Kawasaki zasilany wodorem zaprezentowany w Japonii. Wyglda jak Ninja H2 SX po wizycie na siowni
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl Kawasaki zasilany wodorem zaprezentowany w Japonii. Wyglda jak Ninja H2 SX po wizycie na siowni

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.12.14, 13:47 1 Drukuj

W dniu 12 grudnia Kawasaki zorganizowało konferencję Group Vision 2030, podczas której opowiadano o planach na przyszłość, a ta oczywiście ma być ekologiczna. Najgorętszym punktem było jednak zaprezentowanie prototypowego motocykla zasilanego wodorem, który bazuje na modelu Ninja H2 SX, ale zamiast zielonego malowania ma niebieskie.

Kawasaki lubi eksperymentować z różnymi napędami. Najpierw producent upowszechnił w swojej ofercie silniki spalinowe doładowane kompresorem, a ostatnie lata stały pod znakiem motocykli elektrycznych i hybrydowych. Nie jest jednak tajemnicą, że zieloni mają jeszcze niebieskiego asa w rękawie, a mowa o motocyklu zasilanym wodorem.

NAS Analytics TAG

W informacji prasowej czytamy, że motocykl nie pojawi się zbyt szybko. Najpierw producent chce uzyskać homologację dla turbodoładowanego silnika spalinowego z sześcioma cylindrami w rzędzie. W 2027 r. ma się pojawić pierwszy przykładowy silnik zasilany wodorem, który również będzie sześciocylindrowy i turbodoładowany.

Prototyp budzi wiele wątpliwości, ponieważ konstrukcja tylnej części, która przypomina kufry boczne to w rzeczywistości zbiorniki na wodór. Gotowe rozwiązanie miałoby pojawić się w okolicach 2030 r., więc do tego czasu jeszcze wiele może się wydarzyć w kwestiach strategii i technologii. Według podsumowania grudniowej konferencji Kawasaki widzi zieloną przyszłość właśnie w wodorze.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr