tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Yamaha testuje urządzenie do szybkiego startu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP: Yamaha testuje urządzenie do szybkiego startu

Autor: Konrad Bartnik 2020.02.13, 13:30 Drukuj

W czasie ostatnich testów w Malezji na motocyklach Rossiego, Vinalesa oraz kierowcy testowego Kohty Nozane zamontowane było specjalne urządzenie poprawiające właściwości YZR-M1 w czasie startu. Zadaniem tzw. holeshot device jest usztywnienie tylnego zawieszenia i utrzymanie frontu nisko do czasu wejścia w pierwszy zakręt. 

Usztywniacze zawieszenia typu "holeshot device" nie są niczym nowym, często spotyka się je w motocyklach motocrossowych. Yamaha postanowiła spróbować wykorzystać coś takiego w wyścigach MotoGP. Na motocyklach YZR-M1 należących do zespołu fabrycznego przycisk urządzenia zamontowano na brzegu owiewki w okolicy główki ramy.

NAS Analytics TAG

Rolą tego systemu jest czasowe obniżenie i utwardzenie tylnego zawieszenia, dzięki czemu w momencie startu motocykl nie przysiada i więcej mocy trafia bezpośrednio na tylne koło. Jednocześnie front utrzymywany jest maksymalnie nisko, co ułatwia kierowcy kontrolę nad pojazdem. Najkrócej mówiąc, holeshot device ma ułatwić zawodnikom Yamahy znalezienie się w pierwszym zakręcie na pozycji lidera.

Podobne rozwiązania stosowały już inne zespoły, m.in. Ducati i Aprilia.  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę