tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Andrea Iannone zawieszony przez FIM za doping!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP: Andrea Iannone zawieszony przez FIM za doping!

Autor: Janusz Bębenek 2019.12.17, 11:57 Drukuj

Federacja FIM poinformowała, że w próbce moczu pobranej od Andrei Iannone przed GP Malezji odkryto niedozwoloną substancję, znajdującą się na liście organizacji WADA, zajmującej się walką z dopingiem. W związku z tym od dziś do odwołania włoski zawodnik Aprilii będzie zawieszony we wszelkich motocyklowych aktywnościach, związanych z udziałem w MotoGP!

Informacja od FIM zszokowała kibiców Andrei Iannone oraz ogół fanów wyścigów motocyklowych. W jednej z próbek moczu, pobranych od zawodnika 3 listopada na torze Sepang, akredytowane przez WADA laboratorium w pobliżu Drezna wykryło niedozwoloną substancję. Nie podano dokładnie, co to jest, wiadomo tylko, że na liście środków zakazanych figuruje w dziale z androgennymi sterydami anabolicznymi. 

NAS Analytics TAG

W związku z wynikiem badań FIM postanowił tymczasowo zawiesić Andreę Iannone w prawie do startów w organizowanych przez siebie zawodach oraz innych związanych z tym aktywnościach. Decyzja obowiązuje od dziś, 17 grudnia 2019, do odwołania. Poinformowano jednocześnie, że zgodnie z przepisami zawodnik ma prawo do odwołania się od decyzji oraz żądania przeprowadzenia badania kolejnej próbki moczu. 

Czekamy na ruch ze strony Andrei oraz jego teamu Aprilia Gresini. Nie chcemy uprzedzać wyjaśnień samego zawodnika, ale może się okazać, że obecność w jego organizmie niedozwolonych sterydów to np. pozostałość po jednym z licznych zabiegów medycyny estetycznej, jakim się regularnie poddawał. Iannone od jakiegoś czasu regularnie zajmuje się również modelingiem, co widać chociażby na jego koncie na Instagramie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę