tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: doping Andrei Iannone - druga próbka również pozytywna, ale z szansą na obronę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP: doping Andrei Iannone - druga próbka również pozytywna, ale z szansą na obronę

Autor: Janusz Bębenek 2020.01.10, 10:50 Drukuj

Z laboratorium WADA w Niemczech przyszły wyniki badania drugiej próbki moczu Andrei Iannone, u którego w czasie rundy w Malezji wykryto niedozwolony steryd anaboliczny. Tym razem wynik również jest pozytywny, jednak podejrzanej substancji jest dużo mniej, co daje włoskiemu kierowcy szansę na obronę przed nawet 4-letnią dyskwalifikacją i wzięcie udziału w wyścigach sezonu 2020. 

Wszystko wskazuje na to, że sprawa dopingu Andrei Iannone rozejdzie się jednak po kościach, choć zajmie jeszcze chwilę czasu. W drugiej próbce moczu, która badana była w akredytowanym laboratorium w Niemczech, również wykryto niedozwolony steryd anaboliczny drostanolon, jednak było go znacznie mniej. Oznacza to, że linia obrony Iannone, zgodnie z którą substancja dostała się do jego organizmu przez zakażone jedzenie, może okazać się skuteczna. 

NAS Analytics TAG

Adwokat Iannone Antonio de Rensis oraz konsultant medyczny, dr Alberto Salomone wypowiedzieli się w tej sprawie dla "La Gazetta dello Sport":

Analiza drugiej próbki wykazała obecność metabolitów na poziomie 1150 nanogramów na mililitr. To niewielka ilość, biorąc pod uwagę fakt, że kierowca był w Azji od ponad miesiąca, a test przeprowadzono bezpośrednio po wyścigu w Malezji, kiedy z powodu odwodnienia organizmu moczy był bardzo gęsty. To skłania nas do tezy o skażeniu żywności, ponieważ sterydy tego typu przyjmowane są w długich, a nie sporadycznych cyklach. Jesteśmy pewni braku winy Andrei Iannone i niezwłocznie rozpoczniemy działania, które przywrócą go do zespołu Aprilii.

Teraz przed Iannone walka z biurokracją. Najpierw rozprawa przed Międzynarodowym Trybunałem Dyscyplinarnym, który na wydanie wyroku ma 45 dni. Później być może odwołanie do Sportowego Sądu Arbitrażowego (TAS) w Lozannie. Dlatego niemal pewna jest absencja włoskiego kierowcy na lutowych testach na torze Sepang, gdzie zastąpi go Bradley Smith. Ostateczny werdykt powinien być ogłoszony przed GP Kataru, zaplanowanym na 8 marca. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę