tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mongolia Challenge - skuterem samotnie po rekord Guinnessa NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mongolia Challenge - skuterem samotnie po rekord Guinnessa

Autor: Piotr Głowacki 2013.07.04, 09:42 4 Drukuj

Moją pasją są podróże(odwiedzonych krajów około 40 w Europie i Azji). Świat przemierzam skuterem o pojemności 49cc. Sześć lat temu odkryłem że skuter to nie tylko pojazd do poruszania się po mieście, lecz także wehikuł, który może przenieść w najdalsze zakątki Europy, a nawet i świata.

Wraz z moim niezawodnym rumakiem  zamierzam pobić  rekord Guinnessa. Przyszedł czas na przedstawienie planu na pobicie drugiego rekordu guinnessa, tym razem w kategorii „najdalsza podróż skuterem o pojemności do 50cc”. Wspomnę tylko, że dotychczasowy rekord w tej kategorii wynosi około 12.000 tys km.

Po dwóch latach przerwy w podróżowaniu i braku ekstremalnych wrażeń postanowiłem, że tym razem wyruszę na Wschód. Miejscem docelowym mojej eskapady będzie Władywostok. Data wyjazdu do końca nie jest jeszcze dokładnie ustalona, ale koniec lipca –początek sierpnia to jest ostateczny termin wyjazdu.

Cel podróży:

Cel podrozy

Powrót:

powrot

Wybór celu podróży jest jak najbardziej przemyślany bo choć jestem nieco szalony i mam odjechane pomysły to nie jestem wariatem. Odwiedziłem kilka stron internetowych motocyklistów- podróżników, którzy byli w tamtych rejonach, przeczytałem szczegółowe relacje, sprawdziłem dostępność dróg i uznałem, że warto pokusić się o wycieczkę w tamte rejony.

W drodze do Władywostoku planuję zajrzeć do Chin na klika chwil a następnie do Mongolii (na wypas owiec z Bilguunem). Kolejne kraje, które mam w planach odwiedzić to: Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Azerbejdżan, Gruzja i Ukraina (plan podróży na mapce poniżej).

Długość trasy, którą chcę przemierzyć to około 25.000 tys km a planowany czas podróży to około 100 dni.

Poniżej przedstawiam przybliżoną  ilość  kilometrów do przebycia na poszczególnych odcinkach (googlemaps.Com)

  • Bełchatów - Władywostok 10.500Km
  • Władywostok - Ulan Ude kolej transsyberyjska
  • Ułan Ude - Ułan Bator 1200km
  • Ułan Ude - Astana 3400km
  • Astana - Ashgabat - Turkmenbaszy  3.600Km
  • Baki - Tbilisi - Donetsk - Bełchatów 3.300Km
Logo
Moskwa palac
przestrzenie
Norwegia
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
autostrada
dojazd do Minska
Moskwa na skuterze
skuterem po Moskwie
skuterem w trasie
surfing
Syria
Turcja
w drodze
w trasie
zachod
zachod slonca
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę