tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mniejsze tablice rejestracyjne. Motocyklici na Cyprze przekonali wadze do zmiany
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mniejsze tablice rejestracyjne. Motocyklici na Cyprze przekonali wadze do zmiany

Autor: Andrzej Sitek 2022.06.23, 11:44 Drukuj

Cypryjskiemu Klubowi Praw Motocyklistów (CMRC) udało się doprowadzić do zmniejszenia rozmiarów tablic rejestracyjnych dla motocykli.

Projekt ustawy, który zakłada zmianę tablic rejestracyjnych motocykli na mniejsze, został przyjęty przez parlament i wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. To wielki sukces cypryjskich motocyklistów.

NAS Analytics TAG

Cypryjski Klub Praw Motocyklistów przez lata prowadził szeroko zakrojona kampanię informacyjną i promującą pomysł zmiany rozmiaru tablic. Klub uparcie wysyłał pisma do właściwych organów państwowych, liczących się na Cyprze organizacji i mediów.

Motocykliści opracowali bogaty materiał fotograficzny z przykładami wymiarów tablic rejestracyjnych z innych krajów europejskich. Starali się przekonać władze do rozmów. To się udało i ostatecznie doszło do zmiany, o którą starali się zmotoryzowani.

Warto wyjaśnić, że na Cyprze tablice rejestracyjne dla motocykli rzeczywiście były ekstremalnie duże. Stary rozmiar wynosił aż 240 mm x 200 mm. To wielki kawał blachy. Wystarczy sobie uświadomić, że kartka formatu A4 jest mniejsza o zaledwie kilka centymetrów.

Nowy rozmiar cypryjskich blach to 200 mm x 130 mm, czyli tyle samo, ile tablica rejestracyjna jednośladów o pojemności 50 cm3. W Polsce wymiary tablic zaprojektowanych z myślą o ich montażu na motocyklach to 190 × 150 mm (motorower 140 x 114 mm). Oznacza to, ze cypryjska rejestracja nadal jest o 1 centymetr szersza, ale aż o 6 centymetrów krótsza.

Chyba moglibyśmy również zgodzić się na ten nadmiarowy centymetr, żeby skrócić blachę do bardziej kompaktowych rozmiarów, nie uważacie?

Marios Constantinides, prezes CMRC, powiedział: " Teraz możemy używać tablic rejestracyjnych o pojemności 50 cm3 dla wszystkich motocykli. Udało nam się wykorzystać wszystkie argumenty, aby przekonać także członków parlamentu. Ten sukces był jednym z celów naszego klubu od początku jego istnienia i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pozytywnego rozwoju sytuacji."

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr