tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mikoaje na Motocyklach Gdask - Gdynia 2016
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mikoaje na Motocyklach Gdask - Gdynia 2016

Autor: Informacja prasowa 2016.11.23, 10:09 Drukuj

Największa charytatywna impreza motocyklowa w Polsce. Największa Motomikołajowa parada w europie

Organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe parada Mikołaje na Motocyklach to największa motocyklowa akcja charytatywna, której korzenie sięgają 2003 roku.  Celem jest  pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dla dzieci i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu. W ciągu 14 lat udało nam się ufundować ponad sto tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarliśmy z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz byliśmy świadkami szerokich uśmiechów odwiedzanych dzieci. Suma zebranych środków od powstania  imprezy do XIII edycji w 2015 roku przekroczyła pół miliona złotych.

NAS Analytics TAG

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, gdy to na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów i dało zalążek imprezie jaką znamy dziś. Z roku na rok idea zataczała coraz szersze kręgi, kolejne lata owocowały liczbami rzędu -nastu, -dziesięciu, -set motocyklistów, aby w końcu dobić do granicy niemal dwóch i pół tysiąca maszyn i ponad trzech tysięcy uczestników.

Dało to imprezie rangę największej motomikołajowej parady w Polsce. Obecnie, podobne imprezy odbywają się w wielu miastach naszego kraju, co nas bardzo cieszy, bo oznacza, że stanowimy tym samym największy ruch motomikołajowy na świecie. Przez te wszystkie lata akcja wpisała się na stałe w kalendarz trójmiejskich imprez. Dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca, miast, służb mundurowych i hojności uczestników, jesteśmy w stanie kontynuować dzieło dziewięciu po dziś dzień.

XIV edycją Mikołajów na Motocyklach tradycyjnie będzie odbywać się na terenie całego Trójmiasta. Rozpoczynamy o godzinie 9:00 w Gdyni na al. Jana Pawła II i Skwerze Kościuszki, skąd kolumna ok. 11:00 wyruszy ulicą Świętojańską i dalej główną arterią przez Sopot (alejami Zwycięstwa, Niepodległości, Grunwaldzką i znowu Zwycięstwa) w stronę i Gdańska, w którego centrum przy Zieleniaku zjedziemy w ul. Wały Piastowskie, by następnie Jana z Kolna i Marynarki Polskiej, przed samym południem, dotrzeć na Stadion Energa Gdańsk, gdzie odbędzie się wielki finał. Stamtąd mniejsze grupy Mikołajów rozjadą się do szpitali i domów dziecka, wioząc uśmiechy i paczki tym, którzy nie mogli dotrzeć na imprezę.  Zarówno na starcie, jak i na mecie, czas umilać będą zgromadzonym pozytywne rytmy oraz Sławek Bieniek (jeden z laureatów Idola) z ekipą. Miasto Gdańsk ufundowało ciepłe napoje i zupki by atmosfera była jeszcze gorętsza. Ponadto na mecie na Mikołajów oraz widzów czekać będą FoodTrucki oraz pyszne kurczaki ufundowane przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Zapraszamy wszystkich na start, trasę lub metę.

Warunkiem uczestnictwa w paradzie jest wykupienie biletu "cegiełki" w kwocie nie mniejszej niż 25zł (w przedsprzedaży) lub 30zł w dniu imprezy, wykupując ją na bramkach wjazdowych w Gdyni. Cegiełki na paradę można tradycyjnie nabyć w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Lista tych miejsc udostępniona jest na stronie stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na motocyklach na Facebook’u.

Bilet-cegiełka upoważniający do udziału w paradzie, zasila konto zbiórki, z której cały dochód zostanie przekazany na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci. Paczki oraz upominki dla dzieci odwiedzanych w szpitalach i domach dla dzieci finansowane będą ze zbiórki otwartej jaką Mikołaje prowadzą do 25 listopada.

Do składki może dołączyć również publiczność na starcie i  mecie, wrzucając datki do puszek ustawionych przez motomikolajów.

Cegiełka uprawnia do wjazdu na paradę dla motocykla, skutera, quada (bez względu na liczbę osób w/na pojeździe). Organizatorzy proszą, by na zakup cegiełki nie czekać do ostatniej chwili co pozwoli zmniejszyć kolejki na wjeździe i usprawni formowanie kolumny. Bilet-naklejka uprawniająca do wjazdu na teren imprezy powinna być naklejona w widocznym miejscu, możliwa do łatwej identyfikacji przez Mikołajów Porządkowych.

Każdy motocyklista obowiązkowo musi być odziany w pełny strój św. Mikołaja (czapka, bluza i spodnie). Dopuszczalne są oczywiście wariacje w tym zakresie i z otwartymi ramionami zostaną powitane śnieżynki, renifery, choinki. Tak czy inaczej musi to być pełny strój, sama malutka czapeczka na czubku kasku nie wystarczy.

Każdy uczestnik podlega przepisom ruchu drogowego, co oznacza, że musi dosiadać motocykla, quada lub skutera zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, a pojazd obowiązkowo musi być dopuszczony do ruchu, mieć ważny przegląd rejestracyjny oraz opłacone ubezpieczenie OC.  Każdy z uczestników Parady musi też zaakceptować Regulamin Imprezy, co potwierdza własnoręcznym podpisem w momencie zakupu biletu-cegiełki.

Na koniec prośba do kierowców, którzy w tym dniu planują przejazd głównymi ulicami Trójmiasta - liczymy na wyrozumiałość i odrobinę luzu oraz wybranie jeśli to możliwe innej trasy przejazdu w godzinach 11.00-13.00 . Jedziemy po to, żeby pomóc potrzebującym dzieciom!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr