tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Miganie dugimi wiatami, by ostrzec przed policj, jest nielegalne. Mandat to nie wszystko
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Miganie dugimi wiatami, by ostrzec przed policj, jest nielegalne. Mandat to nie wszystko

Autor: Alonzo 2021.01.22, 18:12 2 Drukuj

Mruganie długimi światłami, by ostrzec jadących z naprzeciwka przed stojącą Policją, jest nielegalne. W dobie "Janosików" ten zwyczaj jest też trochę niepotrzebny, ale mimo to wciąż na pewno każdy z Was pamięta sytuację, w której mignięcie światłami uratowało Was przed mandatem za prędkość.

Niestety, nieuzasadnione użycie świateł drogowych, bo w dobie oświetlenia dziennego nie ma innego sposobu na ostrzeżenie niż użycie świateł "długich", jest karane mandatem 200 zł oraz 3 punktami karnymi. Policja przytacza jeszcze ciekawsze uzasadnienie, dlaczego nie należy przed nimi ostrzegać innych kierowców. Jak donosi Radio Eska, mł. asp. Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie podaje następujące uzasadnienie:

NAS Analytics TAG

W pojeździe może być przewożona osoba uprowadzona. Jeżeli kierowca został poinformowany poprzez mignięcie światłami, na pewno pojedzie inną drogą, by uniknąć kontroli. Lepiej, żeby uprowadzonym nie było dziecko lub ktoś z naszych bliskich. A co jeśli w pojeździe jedzie potencjalny morderca, bo i tak można nazwać nietrzeźwych kierujących?! Do kogo będziemy mieć pretensje jeśli zabije prawidłowo poruszającego się uczestnika ruchu drogowego. Nie zostanie on zatrzymany przez patrol policji, bo ktoś go ostrzegł przed kontrolą drogową. Co jeśli to przez niego ktoś zginie na drodze lub do końca życia będzie musiał poruszać się na wózku inwalidzkim?!

Przyznacie, że uzasadnienie bardzo "fabularne"?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr