tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Miejsca wystarczy dla wszystkich - między samochodami w Krakowie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Miejsca wystarczy dla wszystkich - między samochodami w Krakowie

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.05.26, 16:20 42 Drukuj

Stowarzyszenie MotoAutostrada mając na uwadze szeroko rozumiane bezpieczeństwo motocyklistów rozpoczęło akcję pod nazwą "Motocyklem bezpieczniej... między samochodami"

Niedawno przedstawiciele Stowarzyszenie stawili się w Parlamencie z wnioskiem o zmniejszenie opłat na autostradach dla motocyklistów (- wiemy, że akcja idzie w dobrym kierunku, a zespół prawników już analizuje bonifikaty dla jednośladów). Teraz z kolei, Stowarzyszenie przeforsowało w Krakowie tablice, które zachęcają kierowców samochodów do ustępowania miejsca w korku.

Po usilnych próbach i kilku spotkaniach z odpowiednimi komórkami organizacyjnymi w Krakowie, Stowarzyszenie w końcu przekonało do założenia, że to nie krytyka, ale współpraca z motocyklistami oraz kierowcami samochodów przyniesie lepsze skutki. Finalnie Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski objął akcję patronatem, a do współdziałania dołączyli: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Komenda Miejska Policji w Krakowie.

Kraków jest pierwszym miastem, które w ten sposób integruje się z motocyklistami i włącza się w podobną akcję. W ramach tego, podjęte zostały takie działania, jak umieszczenie sześciu tablic informacyjnych w ciągu Alei Trzech Wieszczów (jedne z głównych ulic Krakowa), rozdanie 12000 ulotek wśród kierowców, na stacjach benzynowych, w szkołach jazdy i wielu innych miejscach oraz 4-godzinny pokaz, w czasie którego 10 motocykli jeździło Alejami i prezentowało, jak poprawnie korzystać z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. W całą akcję aktywnie włączała się policja. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak takie tablice mają wpływać na świadomość kierowców samochodów?

Warto wspomnieć, iż prawo nie zabrania motocyklistom wyprzedzania samochodów w korku. Tutaj jednak powstaje kwestia wyobraźni, kultury i samodyscypliny. Nie od dziś wiadomo, że jeżdżąc na motocyklu trzeba zachować wzmożoną ostrożność, a często nawet myśleć za innych użytkowników dróg. Z drugiej strony musimy niestety przyznać, nie zawsze i nie każdy motocyklista jest święty...

Jako ciekawostkę wspomnimy, że akcja umieszczenia takich tablic i rozdania ulotek kosztowała Stowarzyszenie MotoAutostrada około dwa tysiące złotych i wiele rozmów z organami organizacyjnymi Krakowa. Może więc warto, aby zrzeszenia motocyklistów z innych miast również podjęły taką inicjatywę? W razie czego, wszelkich porad udzieli Stowarzyszenie z Krakowa.

Idea rozważnego promowania motocyklizmu i bezpieczeństwa wśród społeczeństwa bardzo nam się podoba. Wiemy też, iż Stowarzyszenie wraz z Wiceministrem Infrastruktury, Radosławem Stępniem pracuje już nad przemyślaną kampanią społeczną skierowaną na bezpieczeństwo motocyklistów. Jak natomiast Wam podoba się pomysł rozmieszczania takich tablic przy ulicach zatłoczonych miast?

kampania spoleczna motocyklem bezpieczniej miedzy samochodami
miejsca wystarczy dla wszystkich
motocyklem bezpieczniej miedzy samochodami
policjantka motocyklem bezpieczniej miedzy samochodami
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 24
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę