tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Memoriał Piotra Morawskiego dla podróżników, także motocyklowych
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Memoriał Piotra Morawskiego dla podróżników, także motocyklowych

Autor: Lovtza 2010.12.01, 10:22 1 Drukuj

Z ogromną satysfakcją obserwujemy ogromne zainteresowanie naszym działem turystycznym w którym regularnie dzielicie się innymi czytelnikami swoimi wrażeniami z motocyklowych wojaży. Z tym większym entuzjazmem zapraszamy was do udziału w Memoriale im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! Celem Memoriału jest nagrodzenie najbardziej interesujących projektów podróżniczych, poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich lub żeglarskich. Nasza redakcja dowiedziała się, że w formule przedsięwzięcia mieszczą się także podróże motocyklowe. Wyprawy można zgłaszać już teraz w serwisie alpinus-miejodwage.pl Ogłoszenie zwycięscy 1. edycji Memoriału odbędzie się w marcu 2011 r. podczas Festiwalu Podróżników „Kolosy” w Gdyni.

Po raz pierwszy zasady Memoriału im. Piotra Morawskiego zostały przedstawione przez Olgę Morawską, żonę Piotra, w marcu 2010 r. podczas festiwalu „Kolosy 2009”.

Memoriał im. Piotra Morawskiego powstał ponieważ wierzymy, że energia Piotra, jego siła i odwaga są warte ocalenia. Piotr był himalaistą i wybitnym wspinaczem. Miał odwagę, aby realizować marzenia, a swoją pasją zarażał innych. Idee, które były dla Piotrka ważne przerodziły się w Memoriał Jego imienia – który promuje odwagę, siłę i energię, a także bezpieczeństwo. Memoriałowi nadaliśmy nazwę: „Miej odwagę!”, ponieważ odwaga i pomysł na życie jest tym, czego będziemy poszukiwać u uczestników konkursu – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni projektu.

Piotrek Morawski był wybitnym członkiem Alpinus Expedition Team. Znając jego plany, a także jego niezwykłe umiłowanie życia z pasją, podjęliśmy decyzję o zrealizowaniu Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! Główna nagroda Memoriału daje szansę podróżnikom, wspinaczom czy żeglarzom na zrealizowanie wymarzonej wyprawy. Dzięki Memoriałowi chcemy zaprosić wszystkich odważnych ludzi do naszego zespołu podróżników i zdobywców Alpinus Expedition Team. Wierzymy, że Memoriał Piotra zyska wielu zwolenników i fanów, co pomoże nam przekazywać jego pasję i energię dalej – dodaje Zenon Raszyk, przedstawiciel marki Alpinus.

Zasady Memoriału

Wyprawy można zgłaszać w 5 kategoriach, od końca listopada 2010 r. do 31 stycznia 2011 r., na stronie alpinus-miejodwage.pl. Kategorie:

  1. Ziemia – wyprawy w góry i z góry, po płaskim, a także te w głąb Ziemi;
  2. Powietrze – projekty, których głównym celem są loty, przeloty, odloty i skoki;
  3. Woda – wyprawy po wodzie i w głąb wody;
  4. Ogień – wyprawy i projekty, w których najważniejsze są kipiące emocje, adrenalina na najwyższych obrotach i dużo czadu!
  5. Eter – kosmicznie odjechane projekty, które wykraczają poza ramy podstawowych żywiołów.

Przy ocenie zgłoszonych wypraw będzie brany pod uwagę oryginalny, ale jednocześnie przemyślany i możliwy do zrealizowania pomysł. Wszystkie kategorie traktowane będą równorzędnie. Zgłoszone projekty będą prezentowane na stronie Memoriału i będą oceniane przez Internautów. Głosowanie rozpocznie się 1 lutego 2011 r. i potrwa do końca miesiąca. Na decyzję o wygranej wyprawie będą miały wpływ głosy Internautów (50%) i ocena Kapituły Memoriału (50%), w której skład wchodzą: Olga Morawska, Zenon Raszyk – przedstawiciel marki Alpinus i członkowie Alpinus Expedition Team.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: alpinus-miejodwage.pl/regulamin.html

Nagroda

Zwycięzca konkursu otrzyma honorowe, roczne członkostwo w Alpinus Expedition Team, a zwycięska wyprawa zostanie sfinansowana. Zwycięzca, jako honorowy członek Teamu stanie się także członkiem Kapituły Memoriału i będzie miał wpływ na wybór kolejnej zwycięskiej wyprawy.

* * * * *

Piotr Morawski (ur. 27 grudnia 1976, zm. 8.04.2009) – doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca 6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Był także członkiem Alpinus Expedition Team.

W 1995 roku ukończył kurs skałkowy i kurs taternicki. Od początku pociągało go zimowe wspinanie w Tatrach. Miał na swoim koncie wiele przejść tatrzańskich i alpejskich. Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie - nie pobitego do tej pory - rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro.

W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata. Został pochowany w Himalajach.

Dodatkowe informacje:
Magdalena Swoboda, tel. 692 444 289, magda (at) krokdalej.pl
Anna Wróblewska, tel. 697 223 850, ania (at) krokadalej.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę