tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marka Rieju zadebiutuje w Rajdzie Dakar 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Marka Rieju zadebiutuje w Rajdzie Dakar 2021

Autor: Dominika Jochymska 2020.11.30, 17:14 Drukuj

To był pracowity rok dla Rieju, najpierw kupili "stare modele enduro GASGASa", a teraz zaczynają maczać palce w konkurencyjnym i drogim świecie rajdów cross country.

Hiszpańska marka Rieju ogłosiła, że weźmie udział w największym rajdzie na świecie - Rajdzie Dakar 2021. Wystartują jako nowo utworzony Rieju Team, a w skład zespołu wejdą doświadczeni Oriol Mena i Joan Pedrero i debiutujący Marc Clamet, który zdobył miejsce w Dakarze po ukończeniu Rajdu Andaluzji.

NAS Analytics TAG

- Pracowaliśmy nad projektem przez wiele miesięcy i naszą ambicją jest znaleźć się w pierwszej dziesiątce, ale przede wszystkim, aby nasi trzej zawodnicy zdołali przekroczyć linię mety - mówi kierownik zespołu wyścigowego, Miquel García.

Po nabyciu własności intelektualnej i przemysłowej starych modeli GASGAS w marcu, marka Rieju wydaje się być gotowa na ugruntowanie swojej pozycji na scenie off-roadowej, a zaprezentowanie się na Rajdzie Dakar to wypróbowana i przetestowana droga producentów. Aczkolwiek nie jest ona tania. Oczekuje się, że Rieju chce także stworzyć zespół enduro na 2021 rok.

Zespół FN SPEED z 25 latami doświadczenia, będzie odpowiedzialny za przygotowanie motocykli do Dakaru. Ciekawe jest to, że Rieju nie boi się ukrywać faktu, że motocykle, których będzie używać, nie są zbudowane przez nich, ale KTM'a. Będą natomiast miały barwę pasującą do kolorów ich marki.

- Pierwsze doświadczenia marki w Rajdzie Dakar rozpoczną współpracę, która pomoże maszynom produkowanym przez Rieju w przyszłości stać się liderami w swojej klasie w dziedzinie Enduro i rajdów - twierdzi hiszpańska marka, która zostawia sobie otwarte drzwi do rozwoju czterosuwowych silników terenowych w przyszłości.

Więcej o teamie i marce znajdziecie na Facebooku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr