tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Maria Herrera wystartuje w klasach World SuperSport i MotoE NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Maria Herrera wystartuje w klasach World SuperSport i MotoE

Autor: Janusz Bębenek 2019.01.11, 12:30 Drukuj

Hiszpanka Maria Herrera będzie pierwszą kobietą w historii wyścigów, która przejedzie cały sezon w mistrzostwach świata klasy SuperSport. Zobaczymy ją także w wyścigach nowej klasy motocykli elektrycznych MotoE.

W świecie wyścigów motocyklowych zawodniczki były do niedawna raczej ciekawostką. Oczywiście, kilka z nich mogliśmy zobaczyć w prestiżowych seriach, ale były to najczęściej okazjonalne starty z dziką kartą. Kilka lat temu sytuacja zaczęła się zmieniać, kobiety zaczęły się regularnie pojawiać w mistrzostwach świata klasy Moto3. Przypieczętowaniem tego procesu było zdobycie w zeszłym roku tytułu mistrzowskiego klasy SuperSport 300 przez Hiszpankę Anę Carrasco.

W sezonie 2018 w SuperSport 300 startowała jeszcze jedna zawodniczka z Hiszpanii - Maria Herrera. W klasyfikacji końcowej zajęła bardzo przyzwoite, 13 miejsce w stawce 38 startujących. W przyszłym sezonie Herrera przejdzie do historii wyścigów motocyklowych - będzie pierwszą kobietą, która zaliczy pełen sezon w klasie World Supersport.

Maria pojedzie na motocyklu Yamaha R6 w barwach ekipy MS Racing. Co więcej, młoda zawodniczka weźmie również udział w kilku weekendach MotoGP, startując w wyścigach nowej klasy motocykli elektrycznych MotoE. Będzie tam reprezentowała znany zespół Angel Nieto. Z tego powodu opuści wyścig supersportów na Donnington Park, którego termin pokrywa się z GP Niemiec.

Maria Herrera będzie w sezonie 2019 jedyną kobietą w obu klasach wyścigowych. Mamy nadzieję, że jej starty będą na tyle udane, że przetrą szlaki kolejnym zawodniczkom.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę