tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MP i PP Superenduro w Tymbarku - Paweł Szymkowski zgarnia tytuł NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MP i PP Superenduro w Tymbarku - Paweł Szymkowski zgarnia tytuł

Autor: Dawid Stolicki 2014.08.26, 16:19 Drukuj

W ubiegły weekend w Tymbarku odbyła się finałowa runda tegorocznych zmagań w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Superenduro. Pomimo niesprzyjającej, deszczowej aury, zawody udało się rozegrać w całości. W królewskiej klasie Open, zgodnie z przewidywaniami trzykrotnie triumfował Paweł Szymkowski. Zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego nie pozostawił rywalom żadnych szans, w każdym z biegów uzyskując minimum kilkudziesięciosekundową przewagę nad kolejnym zawodnikiem. W tym roku nikomu nie udało się pokonać Pawła podczas jego startów. Wyjątek stanowiła II runda w Buczku, na której Pawka się nie pojawił. Drugi w Tymbarku, a tym samym w klasyfikacji generalnej był Karol Paśko. II Vice-Mistrzem Polski w Superenduro został Paweł Kaim, który w Tymbarku był dopiero ósmy.

Dosyć nietypowa sytuacja miała miejsce w klasie Junior Mistrzostw Polski. W klasyfikacji łącznej zawodów aż 4 zawodników uzyskało tę samą ilość punktów - 31. W tego typu sytuacjach zwycięzca zostaje wyłoniony na podstawie pozycji zdobytej w drugim wyścigu, bądź też uzyskania wyższego miejsca w trakcie całych zawodów. Dzięki temu najlepszym zawodnikiem w Tymbarku okazał się Jakub Kucharski, a tuż za nim uplasowali się Oskar Kaczmarczyk, Grzegorz Kargul i Emil Juszczak. W klasyfikacji sezonu, po wykluczeniu punktacji uzyskanej w dwóch najsłabszych biegach, najwyższy stopień podium oraz tytuł Mistrza Polski klasy Junior powędrował w ręce Emila Juszczaka. Dwa kolejne miejsca przypadły natomiast Oskarowi Kaczmarczykowi i Jakubowi Kucharskiemu.

__________________________________________

Nie mniej emocji towarzyszyło zmaganiom w serii Pucharu Polski. W klasie kobiecej dziewczyny podzieliły się konkretnymi pozycjami. Liderka klasyfikacji generalnej - Natalia Śniada, w Tymbarku zdobyła komplet punktów, dwukrotnie druga była jej klubowa koleżanka Ewelina Szkudlarek, a trzecie miejsce przypadło Hannie Richter, która podobnie jak koleżanki, zarówno w pierwszym jak i drugim biegu zajęła tę samą, trzecią pozycję. W tej samej kolejności dziewczyny uplasowały się również w klasyfikacji generalnej sezonu. Poza "błotkami" o Puchar w Tymbarku walczyli także Młodzicy z Jakubem Pawłowskim na czele. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Jakub Śniady, mimo zajęcia 4 pozycji, zdołał utrzymać czołową pozycję i zdobyć Puchar dzięki dobrym wynikom uzyskanym podczas poprzednich rund.

Wśród zawodników z Licencją B najlepiej radził sobie w niedzielę Łukasz Chłap. Podium dopełnili Michał Burdek oraz Łukasz Łapka. W łącznej klasyfikacji sezonu najlepszy okazał się Dawid Nastula, który w Tymbarku zajął 4 miejsce. W Licencji C walkę o zwycięstwo stoczyli Sławomir Ścianek i Bartłomiej Boziak, dla których był to pierwszy w tym roku start w Pucharze Polski Superenduro. W ostatecznym rozrachunku lepszy okazał się Ścianek. Trzecie miejsce zajął Hubert Gałęski z Motoklubu Oborniki, czym przypieczętował swoje zwycięstwo w całym cyklu.

Pełną tabelę wyników znajdziecie TUTAJ. Więcej informacji na temat imprezy można zlanelźć również na stronie internetowej organizatora oraz jego profilu na Facebooku.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę