tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lubisz poszale po lesie na motocyklu enduro lub quadzie? Zobacz co Ci grozi
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Lubisz poszale po lesie na motocyklu enduro lub quadzie? Zobacz co Ci grozi

Autor: Bartek Pyszniak 2020.11.26, 16:27 3 Drukuj

Są dwa rodzaje ludzi - tacy, którym las kojarzy się ze świetnym terenem do jazdy na motocyklu terenowym lub quadzie i na takich, którym las kojarzy się z miejscem na spacer, zapachem zieleni i ciszą. Dlatego właśnie tak często dochodzi do konfliktów między miłośnikami adrenaliny i kostki wgryzającej się w glebę a zwykłymi ludźmi. Problem w tym, że Ci pierwsi robią to często nielegalnie. Ci drudzy natomiast bardzo chętnie utrudniają życie motocyklistom. W ten sposób dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w których samozwańczy "strażnicy" zastawiają na motocyklistów prawdziwie niebezpieczne pułapki. Wszyscy wiemy, o czym mowa.

Problem zauważają nie tylko spacerowicze, ale też przedstawiciele Lasów Państwowych. Zdaniem tych drugich jedną z przyczyn "rozjeżdżania" lasów przez motocykle i quady jest zbyt mała ilość torów motocrossowych, czy innych miejsc, w których miłośnicy błota między zębami mogliby szlifować swoje umiejętności. Trudno nie przyznać im racji. Wszyscy dobrze wiemy, że w Polsce brakuje obiektów tego typu. Eksploracja lasów na motocyklach i quadach, według leśników, niesie za sobą kilka istotnych problemów. Są to między innymi: niszczenie runa leśnego, mokradeł, które są siedliskiem nierzadko wielu chronionych gatunków, niszczenie ścieżek i dróg leśnych oraz płoszenie zwierząt. Ponadto zwracają oni uwagę na problem z bezpieczeństwem, który powstaje, kiedy przejeżdżający przez las z dużą prędkością motocykl natrafi na spacerujących tamtędy ludzi.

NAS Analytics TAG

Mimo że jazda po lesie to dla wielu z nas, motocyklistów, ogromna frajda, należy pamiętać, że jest to wykroczenie i możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 500 zł. Są jednak przypadki, kiedy sprawa jest kierowana do sądu. Wtedy nałożona kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Szanujmy się zatem nawzajem i pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajcie, by przed wjazdem w teren upewnić się, że robicie to legalnie i nie narażacie się na wysoką karę finansową, a przede wszystkim - że nie zrobicie krzywdy sobie i nikomu innemu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr