tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jak to si robi na Zachodzie. Wsppraca federacji brytyjskiej z lasami pastwowymi daje zielone wiato dla sportw motorowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jak to si robi na Zachodzie. Wsppraca federacji brytyjskiej z lasami pastwowymi daje zielone wiato dla sportw motorowych

Autor: Dominika Jochymska 2021.02.23, 12:34 Drukuj

Po niezależnym przeglądzie sportów motorowych uprawianych w państwowych lasach Wielkiej Brytanii, ACU z zadowoleniem przyjęło zobowiązanie podjęte przez Forestry England umożliwiające jego kontynuację. Natomiast ACU i Motorsport UK będą nadal współpracować z Forestry England w celu zmniejszenia wpływu na środowisko, zwiększenia zrównoważonego rozwoju i zapewnienia, że ​​sporty motorowe przyczynią się do utrzymania lasów państwowych.

Analiza wykazała, że zarówno dla dwu-, jak i czterokołowych sportów motorowych, angielskie lasy są "uznawane na całym świecie za jedne z najlepszych terenów imprezowych na świecie". Ponadto ułatwienia i możliwości, jakie zapewniają lasy, są istotną częścią wspierania działań oddolnych i przyczyniają się do pozycji Wielkiej Brytanii jako wiodącego kraju w sportach motorowych.

NAS Analytics TAG

Dla ACU imprezy trialowe i enduro odgrywają istotną rolę w zachęcaniu członków i entuzjastów do korzystania z publicznego zasobu leśnego, jednocześnie zachęcając do uprawiania sportu motocyklowego w całej Wielkiej Brytanii. Wiele tysięcy ludzi każdego roku odwiedza lasy państwowe, aby wziąć udział i obserwować motocyklowe wydarzenia sportowe, od pięknej scenerii West Harting Down na południu, po las Thetford na wschodzie i las Boltby na północy. Wydarzenia obejmują zarówno zawody na poziomie klubowym, jak i krajowe mistrzostwa, w których mogą brać udział osoby w każdym wieku i o różnym poziomie umiejętności.

Przeprowadzone badanie wykazało również, że lokalne społeczności, na które mają wpływ wydarzenia związane ze sportami motorowymi, są przychylne i doświadczają niewielkiego dyskomfortu ze względu na ograniczoną częstotliwość odbywania się wydarzeń w poszczególnych lasach. Wydarzenia związane ze sportami motorowymi zapewniają również wsparcie dla gospodarek wiejskich, szacowane na 2,2-2,4 milionów funtów rocznie. Bezpieczne i legalne imprezy sportowe pomagają również ograniczyć nielegalną jazdę, a ACU wraz z lokalnymi klubami i organizatorami regularnie współpracuje z lokalnymi leśnikami w celu zwalczania nielegalnej jazdy i zabezpieczenia przyszłości sportów motocyklowych.

Patrząc w przyszłość, ACU utworzy grupę zadaniową ds. zrównoważonego rozwoju, aby rozważyć wpływ naszego sportu na naturę i odpowiednie jego łagodzenie. Federacja potwierdza, że jest zaangażowana we współpracę z zainteresowanymi stronami, organizatorami, producentami i innymi użytkownikami lasów, aby wspierać i poprawiać zrównoważony rozwój, jednocześnie zmniejszając wpływ naszego sportu na środowisko. Inicjatywy będą obejmowały dalszą ścisłą współpracę w terenie z Beat Foresters w celu skutecznego zarządzania gruntami i ochrony przyrody, w połączeniu z innymi aspektami, w tym wkładem w plany nasadzeń i kompensowania, poprzez udział w tworzeniu nowych korytarzy i siedlisk dla dzikich zwierząt oraz współpracę z producentami nad pojazdami elektrycznymi. ACU jest również zobowiązane do ścisłej współpracy z Forestry England w zakresie nowej struktury opłat, aby zapewnić reinwestycję w publiczne aktywa leśne.

Mike Seddon, dyrektor naczelny Forestry England: - Lasy państwowe były w przeszłości w czołówce jeśli chodzi o organizowane wydarzenia sportów motorowych w Anglii. Z naszego przeglądu jasno wynika, że ​​musimy ponownie skorzystać z okazji, aby zostać liderami.
Cieszę się, że mogę zmniejszyć wpływ sportów motorowych na środowisko i poprawić jego wsparcie finansowe dla lasów i lokalnych firm. Być może uda nam się też przyciągnąć nowych odbiorców.
Znam z pierwszej ręki pasję i wsparcie, jakie społeczność sportów motorowych ma dla lasów państwowych i pracowaliśmy razem od dawna. To mocna podstawa, dzięki której możemy wspólnie przewodzić zmianom niezbędnym do zabezpieczenia przyszłości sportów motorowych w lasach naszego kraju. Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas na przedstawienie nam swoich opinii: około 1700 osobom i organizacjom.

Roy Humphrey, prezes ACU: - ACU z przyjemnością przyjęło wiadomość, że po przeglądzie sportów motorowych na publicznym terenie leśnym, dyrektor generalny Forestry England potwierdził, że zostanie zawarte nowe porozumienie w celu wspierania sportów motorowych w przyszłości.
Jako organ zarządzający sportem motocyklowym, z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej wieloletniej współpracy z Forestry England w zakresie zarządzania i organizowania wysokiej jakości wydarzeń, jednocześnie zachęcając do dostępu do lasów w kraju. Lasy państwowe zajmują szczególne miejsce w sercach wielu naszych członków, więc na nas spoczywa obowiązek ich ochrony i pielęgnowania dla przyszłych pokoleń.
W ciągu najbliższych pięciu lat będziemy dążyć do poprawy zrównoważonego rozwoju i wpływu naszych sportów na środowisko i będziemy współpracować z interesariuszami, organizatorami, producentami i innymi użytkownikami lasów, aby zabezpieczyć nasze sporty w przyszłości.
Jeśli koronawirus na to pozwoli, nowe zgłoszenia na wydarzenia będą przyjmowane od Wielkanocy 2021 roku i należy je składać w zwykły sposób.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr