tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Londyński sposób na cwaniaków testowany w Polsce. Czy się przyjmie?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Londyński sposób na cwaniaków testowany w Polsce. Czy się przyjmie?

Autor: Raff 2019.07.20, 11:52 4 Drukuj

Yellow boxy, czyli specjalne, oznaczone na żółto pola na skrzyżowaniach testowane są w Szczecinie. Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzenie tego rozwiązania w całej Polsce.

Yellow box to nic innego jak specjalnie oznaczone pole znajdujące się na środku skrzyżowania. Obowiązuje tam całkowity zakaz zatrzymania pojazdu. Oznacza to, że kierowca, który nie ma możliwości natychmiastowego zjazdu z pola, nie ma prawa na nie wjechać.

NAS Analytics TAG

Brzmi znajomo? Oczywiście - w Prawie o ruchu drogowym znajdziemy dokładnie taki sam zapis, odnoszący się do skrzyżowania. Ministerstwo zdecydowało się jednak wprowadzić dodatkowe oznaczenie w postaci yellow boxu, ze względu na nagminne łamanie przepisu przez kierowców.

Podobne rozwiązania obowiązują od lat w wielu krajach Europy, między innymi w Wielkiej Brytanii. W Polsce to całkowita nowość, dlatego zdecydowano się na testy w jednym mieście - Szczecinie.

Blokowanie skrzyżowań to prawdziwa plaga dużych miast. W godzinach szczytu niejednokrotnie zdarzają się kierowcy, którzy decydują się wjechać na skrzyżowanie, pomimo braku możliwości jego opuszczenia. Po zmianie świateł blokują oni w ten sposób pojazdy jadące prostopadłą drogą. W ekstremalnych przypadkach powoduje to całkowity paraliż komunikacyjny.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę