tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kurtka motocyklowa, która chroni przed smogiem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kurtka motocyklowa, która chroni przed smogiem

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.13, 07:12 Drukuj

Nowa kurtka Spidi wygląda jak ciuchy, które w latach 90. zakładano na imprezy techno i rave, ale w tym szaleństwie jest metoda. Produkt ma za zadanie chronić przed zanieczyszczonym powietrzem.

Spidi Mission Beta Concept Jacket - pod tą nazwą kryje się kurtka, która ma wbudowany czujnik poziomu zanieczyszczenia powietrza. Na rękawie umieszczono wyświetlacz, który pokazuje jeden z trzech stopni zanieczyszczenia - niski, średni lub wysoki. W przypadku tych dwóch ostatnich powinno się założyć zintegrowaną z kurtką maskę antysmogową. Oczywiście łatwo zauważyć, że kurtka będzie przeznaczona raczej dla tych, którzy jeżdżą w kaskach otwartych.

NAS Analytics TAG

Skąd pomysł na taki projekt? Według badań przeprowadzonych na zlecenie Spidi, osoby mieszkające w dużych miastach i korzystające z motocykla jako podstawowego środka transportu są 100 razy bardziej narażone na zagrożenia związane z zanieczyszczeniami powietrza.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę