tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w Kulikowisku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w Kulikowisku

Autor: Tomasz Kulik 2009.09.22, 14:45 Drukuj

26-27. września odbędzie się kurs zapoznający z aktualnymi zasadami udzielania pierwszej pomocy i zachowania w sytuacjach zagrożenia

Zapraszamy na kurs ratowniczy skierowany do motocyklistów i nie tylko. We współpracy z zawodowymi ratownikami i instruktorami ratownictwa, którzy na co dzień pracują w Pogotowiu Ratunkowym i innych służbach na rzecz bezpieczeństwa, szkoła Tomka Kulika organizuje dwudniowe zajęcia w wymiarze 16 godzin zegarowych, mające na celu zapoznanie się z aktualnymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. 

Program obejmuje następujące tematy:
- bezpieczeństwo ratownika,
- ocenę stanu poszkodowanych,
- techniki wydostawania poszkodowanego z pojazdu,
- zdejmowanie kasku poszkodowanemu,
- resuscytację krążeniowo-oddechową,
- obsługę automatycznego defibrylatora,
- krwotoki, złamania, oparzenia, wstrząs, omdlenia i inne. 

Miejscem prowadzenia zajęć jest profesjonalnie przygotowana sala treningowa, wyposażona w nadwozie samochodu osobowego (do ćwiczeń wydostawania poszkodowanego), manekiny, fantomy, sprzęt do resuscytacji, deski i kamizelki ortopedyczne, kaski, oraz inne pomoce używane do ratowania życia i zdrowia. Zajęcia obejmują też działania w sytuacjach skrajnie nieprzyjaznych, gdzie sprzętu ratowniczego nie będzie pod ręką. Ćwiczone będą też  scenariusze banalne, np. "Czesiek spadł z drabiny i się nie rusza", oraz wymagające główkowania, gdy ofiar jest więcej. Wykształcenie i doświadczenie zawodowe ratowników, gwarantują wysoki poziom zajęć i satysfakcję uczestników kursu. Osobom zainteresowanym wydajemy zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, honorowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Koszt dwudniowego kursu wynosi 180 zł. Najbliższy termin to weekend 26-27. września, a kolejne kursy są już w planach. Quorum wynosi 8 osób, a maksymalna ilość kursantów to 15. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt drogą mailową na adres: poczta@kulikowisko.pl

Organizatorem jest Tomek Kulik, który osobiście poprowadzi część poświęconą zagadnieniom pożarowym przy wypadkach komunikacyjnych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę