tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kto w Europie najchtniej przekracza prdko? Tak, to my!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kto w Europie najchtniej przekracza prdko? Tak, to my!

Autor: Janusz Bbenek 2019.04.28, 11:15 9 Drukuj

Według przeprowadzonej niedawno wśród europejskich kierowców ankiety fundacji VINCI Autoroutes, Polacy najczęściej przyznają się do regularnego przekraczania dozwolonej prędkości. Robi to aż 92 procent z nas!

Firma Vinci Autoroutes to jeden z największych francuskich zarządców autostrad, prowadzący także fundację zajmującą się bezpieczeństwem ruchu drogowego. Na jej zlecenie co roku powstaje Europejski Barometr Odpowiedzialnej Jazdy. Jego wyniki poznajemy na podstawie ankiety przeprowadzanej wśród kierowców z 11 krajów europejskich, w tym Polski. Daje ona obraz zmieniających się trendów w podejściu do przestrzegania przepisów i zaleceń dotyczących zachowań za kierownicą.

NAS Analytics TAG

W tym roku na pytania ankieterów odpowiedziało 12,5 tysiąca kierowców, w tym około tysiąca Polaków. Najważniejszy aspekt to oczywiście przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości. Tutaj jesteśmy w czołówce - do regularnego łamania przepisów przyznaje się aż 92% polskich kierowców. Nie jesteśmy jednak specjalnie odosobnieni, mimo dużo wyższych mandatów w krajach zachodniej Europy, średnia utrzymuje się na poziomie 89%.

Badanie pokazało również, że z roku na rok rośnie trend, w którym motocykliści nie mają widocznego udziału, ale bardzo zależy od niego ich bezpieczeństwo. Średnio połowa europejskich kierowców, a w Polsce aż 56% rozmawia w czasie jazdy przez telefon. Co gorsza, jedna trzecia kierowców na naszych drogach jednocześnie prowadzi auto i wysyła smsy, sprawdza pocztę i korzysta z komunikatorów internetowych.

Źródło: brd24.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr