tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Koszmarny wypadek motocyklowy na planie Resident Evil

Autor: Lovtza 2015.12.29, 10:40 3 Drukuj

Olivia Jackson, jedna z kaskaderek pracujących przy kręceniu materiału do filmu "Resident Evil: The Final Chapter", doznała bardzo poważnych obrażeń w wyniku wypadku na motocyklu. Doszło do niego w trakcie nagrywania niebezpiecznej sceny w której Olivia Jackson dublowała Millę Jovovich za sterami jednośladu. Urodzona w RPA 34 letnia kaskaderka zderzyła się z solidnym metalowym ramieniem na którym zamocowano jedną z kamer. Do zdarzenia doszło na planie filmu we wrześniu w Afryce Południowej.

W wyniku wypadku Jackson straciła lewą rękę i przez dwa tygodnie pozostawała w śpiączce farmakologicznej. Jak sama określiła swój stan wpisem na jednym z portali społecznościowych:

"2 tygodnie w śpiączce, krwawienia w mózgu, obrzęk mózgu, rozerwanie tętnicy w szyi, zgnieciona i oskórowana twarz, kilka złamanych żeber, sparaliżowane ramię, strzaskana łopatka, złamany obojczyk, złamana kość ramieniowa, połamany piszczel i kość łokciowa z otwartą raną, 7 i pół  brakujących kości, amputowany kciuka, wyrwane palce, 5 wyrwanych nerwów z rdzenia kręgowego .... to nie był mój najprzyjemniejszy dzień na planie".

Czytając ten opis nie sposób się nie zgodzić z konkluzją. Mimo wszystko Olivia nie załamuje się i stara się cieszyć faktem, że w ogóle przeżyła ten koszmar:

"Obrażenia mojej twarzy są straszne i chciałabym teraz mieć moją dawną twarz. Ale jestem naprawdę wdzięczna losowi, że żyję."

Milla Jovovich, którą w niebezpiecznej scenie zastępowała Jackson stwierdziła po wypadku, że przeżycie Jackson traktować należy w kategoriach cudu:

"Wszyscy tutaj modlimy się każdego dnia za nią i za jej rodzinę, wysyłamy nasze myśli i nadzieje oraz pozytywną energię, bo ona teraz bardzo tego potrzebuje".

Olivia Jackson to doświadczona kaskaderka. Poza serią "Resident Evil" występowała także w scenach znany filmów z których najważniejsze to "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy", "Strażnicy Galaktyki oraz "Mad Max: Fury Road".

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę