tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Konfiskata pojazdu za prędkość w Europie. Stracił Lamborghini Huracan za szybką jazdę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Konfiskata pojazdu za prędkość w Europie. Stracił Lamborghini Huracan za szybką jazdę

Autor: Alonzo 2021.10.10, 21:30 2 Drukuj

Europa postawiła sobie za cel całkowite wyeliminowanie wypadków śmiertelnych na drogach. Poszczególne kraje zmierzają do tego celu różnymi drogami. Jednak wspólnym elementem wszystkich działań jest walka z nadmierną prędkością. Niektórzy zaszli w tej walce bardzo daleko.

W Polsce wciąż trwają debaty nad tym, jak zmusić kierowców do wolniejszej jazdy. Zatrzymywanie prawa jazdy, chociaż wyjątkowo dotkliwe i powodujące niewspółmierne zazwyczaj do przewinień utrudnienia w życiu zawodowym i osobistym ukaranego kierowcy, nie załatwiły problemu prędkości. Pod koniec roku czekają nas bardzo duże podwyżki mandatów. Jednak w porównaniu z represjami, na jakie zdecydowali się rządzący w innych krajach Europy, kary w Polsce wydają się być bardzo małe.

NAS Analytics TAG

O surowości kar za prędkość przekonał się niedawno Irakijczyk, mieszkający w Norwegii. Wyjechał do Niemiec, by odebrać nowo kupione Lamborghini Huracan, po czym stracił go w drodze powrotnej. Od 31 marca w Danii obowiązują przepisy, umożliwiające konfiskatę, a następnie sprzedaż na licytacji pojazdu, którego właściciel rażąco przekroczy dopuszczalną prędkość. Irakijczyk prawdopodobnie nie wiedział o nowych karach za szybką jazdę i ... pożegnał się ze swoim Lamborghini parę godzin po jego zakupie. Zdążył tylko odebrać samochód z salonu i już w drodze na prom z Danii do Norwegii mocniej przycisnął pedał gazu w okolicy miejscowości Hjørring. Umieszczony tam radar policyjny wskazał prędkość 236 km/h. Kierowca został zatrzymany przez patrol 20 kilometrów dalej. Jego wart ponad 1 milion złotych samochód został skonfiskowany i czeka teraz na licytację sądową w miejscowości Hjørring w Jutlandii. Dokonujący konfiskaty duński policjant powiedział, że właściciel Lamborghini był w chwili utraty auta "nieco poirytowany".

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Hehe 11/10/2021 11:47

Komunizm 2.0 ?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę