tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Knox AEGIS 8 Plate Race
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Knox AEGIS 8 Plate Race

Autor: Lovtza 2009.08.26, 16:16 Drukuj

O ile większość kości można lepiej lub gorzej poskładać w jedną całość, to urazy kręgosłupa potrafią prowadzić do nieodwracalnej utraty zdrowia. Z myślą o motocyklistach korzystających ze sportowych motocykli tak w ruchu ulicznym jak i na torze brytyjska firma Knox stworzyła zaawansowany ochraniacz pleców i kręgosłupa o nazwie AEGIS 8 Plate Race.

Na stan redakcji trafił jeden z egzemplarzy tego produktu. Mieliśmy okazję wykorzystywać go w czasie naszych redakcyjnych testów motocykli, a dziś możemy podzielić się z wami wrażeniami z użytkowania tego ochraniacza.

NAS Analytics TAG

Zacznijmy od zalet. Przede wszystkim żółw wykonany jest bardzo porządnie. Akurat wysoka jakość jest tym, co czego Knox już zdążył przyzwyczaić motocyklistów. Drugą pozytywną cechą jest relatywnie niewielka grubość ochraniacza. Pozwala to bez problemu upchnąć go pod kombinezonem, nawet takim, który został przygotowany na miarę i ściśle przylega do ciała. Oczywiście osoby jeżdżące na co dzień w odzieży tekstylnej, niekoniecznie w sportowym stylu, również są adresatami AEGISa. Ochraniacz jest szeroki, przez co obejmuje nie tylko kręgosłup, ale także łopatki oraz żebra motocyklisty. Dodatkowo w pasie zamocowane są gumowe panele chroniące żebra przed bocznymi uderzeniami. Po założeniu na plecy ochraniacz leży doskonale nie krępując ruchów oraz nie uwierając. System regulacji szelek oraz pasa pozwala na dopasowanie Knoxa do praktycznie każdego kierowcy. Ponadto sposób mocowania pozwala na łatwe mocowanie ochraniacza klatki piersiowej Knox Chest Guard. Ten komplet zapewnia kompleksową ochronę żeber przed ewentualnymi uderzeniami z dowolnego kierunku.

Skuteczności AEGIS 8 Plate Race nie dane nam było sprawdzać organoleptycznie, ale to akurat bardzo dobrze. Bezdyskusyjnie natomiast posiadanie tego produktu pod ubraniem to bardzo rozsądna decyzja. Warto również zaznaczyć, że w ofercie jest dostępnych kilka typów ochraniacza: dla dzieci, damskie, męskie oraz Race. Wersje dla dorosłych można wybrać pod względem rozmiaru. Skoro tyle mówiliśmy o zaletach należy też wspomnieć o wadach. Jedyna, jaką udało się nam dostrzec to cena wynosząca w chwili obecnej 474,99 złotych brutto. Niestety ochrona z najwyższej półki, bo o takiej można śmiało mówić w przypadku tego produktu, wymaga adekwatnych nakładów finansowych.

Cechy produktu podawane przez producenta:

- Zaprojektowany aby idealnie pasował do wszystkich wielkości pleców od męskich, damskich i dziecięcych.
- Cienka konstrukcja jest niewidoczna, nawet pod obcisłą sportową skórzaną kurtką.
- IPS system dla idealnego dopasowania i idealnej pozycji.
- Wykonany z termoplastycznej gumy dla najlepszego pochłaniania uderzeń nawet wielokrotnych.
- Zatwierdzony przez Certyfikat Europejski poziom drugi wg EN1621-2
- Możliwość dołączenia protectora klatki piersiowej

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem:

AEGIS PROTECTOR PLECÓW - 4 Plate - Child 217,21 22% 265,00
AEGIS PROTECTOR PLECÓW - 5 Plate - Ladies Small 348,36 22% 425,00
AEGIS PROTECTOR PLECÓW - 6 Ladies Large 348,36 22% 425,00
AEGIS PROTECTOR PLECÓW - 7 Plate - Mens Small 389,34 22% 474,99
AEGIS PROTECTOR PLECÓW - 8 Plate - Mens Large 389,34 22% 474,99
AEGIS PROTECTOR PLECÓW - 9 Plate - Mens Large Plus 389,34 22% 474,99
AEGIS PROTECTOR PLECÓW - 8 Plate - Race 389,34 22% 474,99

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Knox AEGIS 8 Plate Race Chest guard
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Knox AEGIS 8 Plate Race panel
Knox AEGIS 8 Plate Race pas
Knox AEGIS 8 Plate Race od tylu
Knox AEGIS 8 Plate Race rysunek
Knox AEGIS 8 Plate Race blupring
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę