tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask niebezpieczny, burka ju nie - nieprzyjemna przygoda motocyklisty na stacji paliw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kask niebezpieczny, burka ju nie - nieprzyjemna przygoda motocyklisty na stacji paliw

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.13, 16:58 18 Drukuj

Brytyjski instruktor nauki jazdy, który wraz z kursantem podjechał na stację Shell, by zatankować motocykl, został wyraźnie poproszony o zdjęcie kasku. W tym samym czasie kobieta w burce zasłaniającej całą twarz, spokojnie tankowała auto na sąsiednim stanowisku.

Liam Bradley jest instruktorem z wieloletnim doświadczeniem, w dodatku doskonale znanym lokalnej społeczności. Tym bardziej niezrozumiała jest sytuacja, która spotkała go w ostatnich dniach na często odwiedzanej stacji Shell. Nakazano mu zdjąć na czas tankowania kask z podniesioną szczęką, który nie zasłaniał twarzy. Obsługa nie miała natomiast obiekcji do kobiety z sąsiedniego stanowiska, która tankowała auto ubrana w muzułmańską burkę, w całości zasłaniającą oblicze.

NAS Analytics TAG

Wpis Bradleya na ten temat na Facebooku, w którym określił to jako "rasizm w praktyce", z miejsca zyskał ogromną popularność, a dyskusja pod nim rozrosła się do kilku tysięcy komentarzy i udostępnień.

Sprawa wpisuje się w szeroki nurt zagadnień towarzyszących coraz bardziej wymieszanym kulturowo społeczeństwom zachodniej Europy. Pracownicy instytucji państwowych, a także punktów handlowych oraz innych firm, jak ognia unikają sytuacji, w których mogliby być posądzeni o dyskryminację i naruszanie praw mniejszości etnicznych i religijnych. Stąd brak reakcji obsługi stacji na tankującą kobietę w burce, z całkowicie zasłoniętą twarzą, nawet jeśli regulamin obiektu zakazuje tego typu stroju.

Sam Liam Bradley nie chce mieszać się w dyskusję polityczną, zabolał go natomiast fakt, że sytuacja miała miejsce na lokalnej stacji, na której zostawił już tysiące funtów w paliwie i przekąskach. Jest tu doskonale znany, a kask nie zasłaniał jego twarzy. Instruktor zadeklarował, że już nigdy nie skorzysta z usług tej konkretnej stacji Shell.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Autor: Janusz 14/08/2018 19:36

Hahahahahahah

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr