tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask motocyklowy z Mips debiutuje w MotoGP. Aleix Espargaro wybra Kabuto F17
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Kask motocyklowy z Mips debiutuje w MotoGP. Aleix Espargaro wybra Kabuto F17

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.05.05, 08:52 Drukuj

Technologia Mips już od lat podbija świat kasków rowerowych, narciarskich oraz snowboardowych, a teraz ma szansę upowszechnić się w motocyklach. Dotychczas pojawiła się zaledwie w kilku modelach kasków marki Bell. Teraz to może się zmienić, bo Aleix Espargaro zmienił kask na Kabuto F17, który ma system ochronny Mips.

Aleix Espargaro jest pierwszym zawodnikiem MotoGP, który będzie miał kask z systemem Mips. Zawodnik wybrał model Kabuto F17 i przyznaje, że pod kątem komfortu nie odczuwa żadnych różnic w porównaniu z tradycyjnymi kaskami. Użycie Kabuto F17 z systemem Mips jest możliwe po zmianie przepisów FIM dotyczących standaryzacji kasków.

NAS Analytics TAG

- Z natury klasa MotoGP popycha wszystkich do sprawdzania swoich limitów i właśnie dlatego uchodzi za szczyt wyścigów torowych. Mająca globalną rozpoznawalność technologia Mips teraz będzie miała adwokata w postaci Aleixa Espargaro, co doskonale zbiega się z naszą misją wprowadzania coraz bezpieczniejszych kasków - mówi prezes Mips, Max Strandwitz.

Czym jest technologia Mips? To wielokierunkowy system osłony przed uderzeniami. Skorupa zewnętrzna jest odizolowana od wewnętrznej. Podczas uderzenia skorupa zewnętrzna przemieszcza się i odbiera impet, a wewnętrzna pozostaje na miejscu i dzięki temu kask lepiej chroni głowę. Głowa nie odczuwa zderzenia bezpośrednio, a sama technologia minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu mózgu. Czy pojawienie się Mips w MotoGP sprawi, że pozostali producenci kasków sięgną po tę technologię? O tym przekonamy się w najbliższych latach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr