tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jorge Martin krytykuje Michelin po Grand Prix Kataru. "To nieakceptowalne, e o losach tytuu MotoGP decyduje opona"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Jorge Martin krytykuje Michelin po Grand Prix Kataru. "To nieakceptowalne, e o losach tytuu MotoGP decyduje opona"

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.11.20, 13:34 Drukuj

Jorge Martin nie szczędził słów krytyki pod adresem Michelin. Podczas startu do niedzielnego wyścigu opona w motocyklu wicelidera klasyfikacji generalnej straciła przyczepność, co spowodowało uślizg tyłu i utratę cennych pozycji. Do sprawy odniósł się też oficjalny dostawca opon.

Jorge Martin ukończył wyścig o Grand Prix Kataru na 10. miejscu i ze stratą 21 pkt do lidera jego szanse na zdobycie tytułu w Walencji pozostają już raczej na poziomie matematycznym. Choć sport jest pełen niespodzianek, to w tym przypadku Martin potrzebuje cudu w postaci poważnego potknięcia ze strony ubiegłorocznego mistrza.

NAS Analytics TAG

- Jestem rozczarowany tym, że losy tytułu mistrzowskiego zostaną rozstrzygnięte przez złą oponę, ale to właśnie przydarzyło się mnie. Szkoda. Jest, jak jest. Bardzo się męczyłem i nie miałem przyczepności z tyłu. Nie mogłem zatrzymać motocykla, nie mogłem skręcać i nie mogłem odkręcić gazu. Czułem się jak na mokrym torze - powiedział Jorge Martin cytowany przez portal Crash/

Producent opon Michelin szybko odniósł się do całej sprawy. Piero Taramasso powiedział, że opona była nowa i przybyła prosto z fabryki. Nie była wcześniej używana. Dodał też, że opony Michelin radzą sobie doskonale, czego dowodem były ustanowione rekordy, w tym ostatnie okrążenie w wykonaniu Bastianiniego. Taramasso zapewnił, że wszystkie dane z telemetrii zostaną sprawdzone, ale już w pierwszych wypowiedziach zasugerował, że Martin narzekał także na przednią oponę, co było wynikiem agresywnej jazdy.

- Na ten moment możemy powiedzieć tylko tyle, że była wyprodukowana z Francji i przyjechała tu prosto z fabryki. Nigdy nie była zakładana i przed wyścigiem nie była ogrzewana. Na ten moment nie widzimy niczego niepokojącego, ale sprawdzimy dane, które otrzymamy od zespołu - powiedział Taramasso.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr