tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Johann Zarco załamany po czterech rundach MotoGP NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Johann Zarco załamany po czterech rundach MotoGP

Autor: Janusz Bębenek 2019.05.14, 11:36 1 Drukuj

Nie tak to miało wyglądać. Johann Zarco opuścił zespół Tech3, by mieć możliwość rozwoju i grać pierwsze skrzypce w fabrycznej ekipie KTM. Niestety, po kilku wyścigach tego sezonu okazuje się, że nawet utalentowany Francuz nie wyciśnie z austriackiej maszyny zbyt wiele. Padły naprawdę ostre słowa, a atmosfera w zespole jest bardzo ciężka.

Rozczarowanie Zarco jest w tej chwili oczywiste. W poprzednim sezonie walczył w czołówce, teraz ciągnie się w ogonie. Z pierwszych czterech wyścigów przywiózł tylko siedem punktów. W ostatniej rundzie w Jerez był dopiero 14, a w piątkowych treningach zaliczył nieprzyjemny upadek. Kiedy wrócił do boksu, francuskiej telewizji Canal+ udało się zarejestrować jego bardzo nieprzyjemny komentarz w kierunku ekipy:

NAS Analytics TAG

Nasza rama i napęd są fatalne!

Na problem ramy motocykla RC16 zwracało już uwagę wielu komentatorów. KTM uparcie trzyma się stalowej konstrukcji kratownicowej, w przeciwieństwie do reszty konkurentów, których ramy wykonane są z profili aluminiowych. Nieco później Zarco opublikował w mediach społecznościowych dużo łagodniejszy wpis:

Wiele rzeczy zostało powiedzianych, jest nam smutno, ale to część tej gry. Jest pewne, że razem jesteśmy silniejsi i nadal wierzymy w pracę, którą możemy wykonać, nawet jeśli wszyscy cierpimy z powodu złych wyników.

Oprócz tego kilka dni później Zarco nagrał video, w którym wyjaśnia:

W niedzielę w Jerez skończyłem na 14 miejscu, a w poniedziałek i środę wykonałem dwa dni testów. Kiedy wracałem do domu, czytałem wiele rzeczy, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych. To normalne, w piątek byłem bardzo zły po upadku i powiedziałem wiele złych rzeczy. KTM dokłada wszelkich starań, aby wykonać dobrą robotę i ciężko pracujemy, ale ten moment jest trudny dla wszystkich. Nadal wprowadzamy małe ulepszenia, teraz przygotowujemy się do Grand Prix Francji.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę