tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Johann Zarco nie pojedzie ju na KTM w ani jednym wycigu!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Johann Zarco nie pojedzie ju na KTM w ani jednym wycigu!

Autor: Janusz Bbenek 2019.09.18, 11:28 Drukuj

Stosunkowo niezły występ Johanna Zarco w czasie ostatniego GP San Marino okazał się być jego ostatnim w barwach KTM. Do końca sezonu Francuza zastąpi kierowca testowy austriackiej ekipy, Mika Kallio.

O tym, że przygoda z KTM okazała się dla Johanna Zarco bardzo nieudana, wiemy już od dawna. Zawodnik poprosił o wcześniejsze zakończenie dwuletniego kontraktu, ale ten sezon miał dojeździć do końca. Wygląda jednak na to, że szefostwo KTM postanowiło mieć ostatnie słowo w tej dziwnej sytuacji i zdecydowano, że od kolejnego wyścigu w Aragonii do końca sezonu na fabrycznej maszynie będzie startował dotychczasowy kierowca testowy Mika Kallio.

NAS Analytics TAG

Tym samym ostatni, całkiem niezły występ na torze Misano był ostatnim w wykonaniu Zarco na KTM RC16. Decyzja teamu wydaje się bardzo racjonalna. Motocykl jest w fazie ciągłego rozwoju, przez boksy KTM przewija się masa nowych części i nie ma sensu, by miał z nimi styczność zawodnik, który odchodzi z zespołu. Co więcej, prawdopodobnie niedługo zostanie zatrudniony przez inny team.

Opcje w MotoGP dla Johanna Zarco są w tej chwili mocno ograniczone. Praktycznie wszystkie dostępne miejsca w zespołach na sezon 2020 są zajęte, pozostaje funkcja kierowcy testowego lub chwilowy powrót do Moto2.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr