tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jakie ceny paliwa na majwk? Analitycy ostrzegaj, e bdzie droej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jakie ceny paliwa na majwk? Analitycy ostrzegaj, e bdzie droej

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.17, 09:56 Drukuj

Ceny paliwa niestety cały czas rosną. Niekomfortowa dla kierowców sytuacja jest spowodowana głównie przez dwa czynniki. 

Jak donosi auto.wprost.pl, z zeszłotygodniowych badań cen na stacjach benzynowych wynika, że o ile cena diesla pozostaje niezmieniona na średnim poziomie od 20 marca, cały czas rosną ceny benzyny. Tym samym różnica między benzyną Pb95 a dieslem spadła z 23 groszy do zaledwie 6 groszy (wartość uśredniona). Eksperci wskazują, że na niektórych stacjach benzynowych PB95 zbliża się do 7 zł/litr.

NAS Analytics TAG

Z kolei firma analityczna e-petrol.pl ustaliła, że średnia cena detaliczna litra benzyny 95 w bieżącym tygodniu może sięgnąć 6,71 zł/l, za olej napędowy 6,75 zł/l, natomiast za litr autogazu trzeba zapłacić do 2,90 zł/l. Niestety jeśli spojrzymy na wykres średnich cen paliw w polskich rafinerach, łatwo zauważmy, że mniej więcej od 10 kwietnia występuje silna tendencja wzrostowa. To na pewno odbije się na cenach przy dystrybutorach.

Dla obecnej sytuacji na rynku paliw kluczowa jest wojna na Bliskim Wschodzie. Już samo ryzyko rozszerzenia konfliktu sprawiło, że ceny ropy przebiją już poziom 90 dol. za baryłkę, a wciąż nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja pomiędzy Izraelem i Iranem. Chodzi o izraelski atak rakietowy na irańską placówkę dyplomatyczną w Damaszku.

Ale wyższe ceny nie muszą wynikać jedynie z napięć politycznych i zagrożeń militarnych. Chodzi również o globalne zwiększenie popytu, co niemal zawsze kończy się podwyżkami.

Jedno jest pewne, przed majówką nie mamy co liczyć na żadne obniżki, a bardziej realny scenariuszy to seria podwyżek. Jak dużych? Na odpowiedz będziemy musieli jeszcze poczekać.   

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr