tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ireneusz Ostafin wygrywa Riverside Baja. Maciej Giemza na drugim miejscu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ireneusz Ostafin wygrywa Riverside Baja. Maciej Giemza na drugim miejscu

Autor: Informacja prasowa 2024.05.13, 10:22 Drukuj

II runda Mistrzostw Polski rozgrywana w dniach 10 - 11 maja 2024, w węgierskiej miejscowości Papoc zakończyła się zwycięstwem Ireneusza Ostafina w klasie Quad i w klasyfikacji generalnej motocykli. Maciej Giemza uplasował się na drugiej pozycji w klasie SSV i czwartej w "generalce" rajdu.

Najszybszy quadowiec - Ireneusz Ostafin dwa pierwsze odcinki przejechał bardzo zachowawczo. Jednak następnego dnia nie miał już sobie równych na węgierskich trasach. Wygrywając wszystkie trzy sobotnie odcinki zagwarantował sobie pierwsze miejsce, nie tylko w swojej klasie, ale także w klasyfikacji generalnej rajdu.

NAS Analytics TAG

Jestem w tym miejscu już kolejny raz, więc teren był dla mnie w miarę znany, choć bardzo zróżnicowany. Od bardzo szybkich tras, na których trzeba było pilnować ograniczenia prędkości, do sekwencji z głębokimi dziurami, gdzie trzeba było naprawdę mieć się na baczności. - powiedział po ogłoszeniu wyników Ireneusz Ostafin.

Niestety jedna z takich nierówności terenu, zakończyła bardzo dobry występ Michała Kościuszki i Artura Kordali. Załoga Polaris RZR Pro R z odcinka na odcinek poprawiała swoje tempo. Pierwszy odcinek drugiego dnia rajdu rajdowcy ukończyli z najlepszym czasem, awansując tym samym na liderów swojej klasy. Niestety uszkodzenie amortyzatora podczas kolejnego odcinka specjalnego wykluczył zawodników z dalszej rywalizacji.

Musimy sprawdzić, co dokładnie się wydarzyło, wyciągnąć wnioski i starać się uniknąć tego w przyszłości. Niemniej jednak bardzo się cieszę z tempa, które prezentowaliśmy. - zaraz po awarii powiedział Kościuszko

Żadnych problemów ze sprzętem nie miała na szczęście druga załoga Polaris Polska Racing Team.

Zespół wykonał świetną robotę. Nie miałem żadnych problemów technicznych z autem. Ta runda to także świetne doświadczenie, jeżeli chodzi o współpracę z pilotem. Ścigając się wcześniej motocyklem w Drawsku wiedziałem czego się spodziewać, natomiast tutaj jechałem całkowicie w ciemno, tylko za tym, co Rafał mi dyktował. - cieszył się były motocyklista Maciej Giemza.

Pierwszą część rajdu, jak powiedział sam kierowca - Maciej Giemza, załoga SSV wykorzystała na naukę nowego dla siebie terenu. W kolejnym etapie rywalizacji zaczęli już korzystać z tego, czego się nauczyli i ostatecznie ukończyli Baja Riverside na drugim miejscu w klasie SSV i czwartym w klasyfikacji generalnej samochodów. Dzięki temu zespół Giemza / Marton utrzymują pierwszą lokatę w klasyfikacji rocznej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Na następną rundę mistrzostw zawodnicy Polaris Polska Racing Team muszą teraz poczekać ponad 2 miesiące. Wykorzystają jednak ten czas na treningi i udoskonalanie sprzętu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr