tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Inteligentny system parkingowy pomoże w walce ze złodziejami motocykli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Inteligentny system parkingowy pomoże w walce ze złodziejami motocykli

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.02.27, 07:40 Drukuj

Koreańska firma UNIONCOMMUNITY opracowała rozwiązanie, które może utrudnić życie złodziejom motocykli - chodzi o zaawansowany system identyfikacji przeznaczony dla operatorów zamkniętych parkingów.

Firma UNIONCOMMUNITY działa w branży zabezpieczeń opartych o dane biometryczne i to właśnie tego typu rozwiązanie zostało stworzone dla operatorów zamkniętych parkingów. Jak to działa? Podjeżdżamy do szlabanu i system skanuje tablicę rejestracyjną motocykla oraz twarz lub odcisk palca kierującego. Podobna procedura ma miejsce przy wyjeździe pojazdem z parkingu. Ma to sprawić, że szlaban nie otworzy się, jeśli na motocyklu będzie siedział ktoś inny niż osoba, która nim wjechała.

NAS Analytics TAG

Firma chwali się, że w skuteczność jej rozwiązania wynosi 99%, a system jest w stanie rozpoznać do 15 pojazdów na minutę. Na razie system zostanie zainstalowany w jednej z fabryk w Wietnamie. Można sobie tylko wyobrazić, że w przypadku płatnych parkingów rozwiązanie mogłoby być połączone z odpowiednią aplikacją, która miałaby podpiętą naszą kartę płatniczą i wtedy bilety parkingowe odeszłyby do lamusa. Minusem rozwiązania jest konieczność ściągnięcia kasku lub rękawicy, więc najlepszą opcją byłoby wykonywanie skanu siatkówki oka.

Oczywiście nadal pozostają dwie luki w planie. Pierwsza jest taka, że złodzieje mogą po prostu wjechać busem, ale to spowodowałoby konieczność wprowadzenia danych pozwalających na identyfikację tożsamości jednego z nich. Historia zna również przypadki wyprowadzania motocykli przez wyjścia ewakuacyjne. Jednak, jak przy każdym zabezpieczeniu, chodzi tu nie tyle o uniknięcie kradzieży co o utrudnienie życia złodziejom.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę