tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Horrendalna podwyżka mandatów! Za wykroczenie oddasz całą pensję!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Horrendalna podwyżka mandatów! Za wykroczenie oddasz całą pensję!

Autor: Raff 2019.10.25, 15:40 31 Drukuj

Nawet 1500 zł może wynieść maksymalny mandat, jaki policjant nałoży za wykroczenie. Radykalna podwyżka wysokości mandatów ma być jednym z pierwszych zadań nowego rządu. Ta kwota to niemal cała obecna minimalna pensja.

Kiedy 16 lat temu wprowadzano nowy taryfikator, maksymalna wysokość mandatu robiła wrażenie. Średnia pensja wynosiła wówczas 2 tys. zł, więc utrata jednej czwartej dobrej pensji musiała zaboleć. Warto pamiętać, że pensja minimalna była wówczas niewiele wyższa od kwoty mandatu. Dziś 500 zł to zaledwie jedna dziesiąta średniej pensji, dla porównania na Słowacji wskaźnik ten wynosi… blisko trzy czwarte.

NAS Analytics TAG

Dziś kary 500 zł mogą bać się tylko osoby z najniższym uposażeniem. Dla większości Polaków kara 500 zł jest może irytująca, ale z pewnością nie nadwyręży istotnie domowego budżetu. Nowe stawki mocno uderzą nas, kierowców, po kieszeni - 1500 zł proponowanego maksymalnego mandatu to niemal cała wartość minimalnej pensji netto, która wynosi obecnie 1634 zł netto.

Kwoty mandatów już dawno przestały pełnić rolę odstraszającą, Dziś kierowcy znacznie bardziej boją się utraty prawa jazdy za punkty niż grzywny. Za taryfikator odpowiada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i to ono ma zająć się ustaleniem stawek mandatów. Nieznana jest na razie data wprowadzenia podwyżek, ale sądzimy, że będzie to wiosna przyszłego roku - tak wynika z przebiegu procesu legislacyjnego.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 12
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę