tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda pracuje nad radarem umieszczonym w kasku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda pracuje nad radarem umieszczonym w kasku

Autor: Janusz Bbenek 2019.05.06, 13:25 2 Drukuj

Radar zamontowany z tyłu kasku i monitorujący otoczenie za plecami motocyklisty. Oto najnowszy patent Hondy w dziedzinie naszego bezpieczeństwa na drogach.

Jeden ze złożonych ostatnio przez Hondę wniosków patentowych dotyczy niewielkiego systemu radarowego, umieszczonego w tylnej części kasku. Zebrane dane są analizowane przez miniaturową jednostkę sterującą. W razie wykrycia zbyt szybko zbliżającego się innego pojazdu, do kierowcy wysłane jest ostrzeżenie, po którym może on podjąć kroki w celu uniknięcia zderzenia.

NAS Analytics TAG

Uderzenia od tyłu to jedna z głównych przyczyn groźnych, w tym śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów, w dodatku trudna do uniknięcia. Dlatego pomysł Hondy jest bardzo dobry. Radar montowany na kasku pozwoli skorzystać z niego również użytkownikom starszych maszyn, nie posiadających zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Pewną niedogodnością będzie zapewne waga tego układu i wytrzymałość jego baterii. Turyści długodystansowi mogą nie być do końca usatysfakcjonowani. Technologia ta jest jednak w fazie ciągłego rozwoju, możemy się więc spodziewać w kolejnych sezonach coraz mniejszych i dłużej działających systemów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor: M 07/05/2019 17:43

W punkt.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr