tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda pracuje nad power nakedem z turbodoładowanym V-twinem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda pracuje nad power nakedem z turbodoładowanym V-twinem

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.13, 13:43 Drukuj

Do sieci wyciekły rysunki patentowe przedstawiające szczegóły budowy nowego, potężnego nakeda Hondy. Najciekawszy jest jego napęd - turbodoładowany, dwucylindrowy silnik w układzie V. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowy model zadebiutuje na rynku.

Honda najwyraźniej zamierza dogonić konkurencję w zaniedbanym przez nią segmencie power naked. Pierwsze, co przychodzi do głowy, to coś w stylu CB1000R, czyli pozbawiona owiewek wariacja na temat Fireblade’a. Prawdopodobnie Honda pójdzie jednak drogą KTM Super Duke 1290 i Ducati Monstera 1200, stawiając na duży, dwucylindrowy silnik w układzie V, osadzony w kratownicowej ramie.

NAS Analytics TAG

Rysunki patentowe ujawniają jeszcze coś - nowa jednostka napędowa będzie turbodoładowana. Sprężarka znajdzie się pomiędzy cylindrami, a powietrze do niej trafi z ogromnego filtra po lewej stronie silnika. Bezpośrednio do bloku przykręcona będzie lekka tylna rama pomocnicza. Wiemy też, że motocykl będzie posiadał klasyczny, dwustronny wahacz.

Honda póki co trzyma cały projekt w tajemnicy, nie pojawiły się żadne oficjalne materiały na ten temat, próżno też szukać filmowego teasera. Być może jakieś konkretne informacje o nadchodzącym power nakedzie pojawią się na którejś z najbliższych imprez targowych - Tokyo Motor Show lub EICMA w Mediolanie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę