tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda CBR500R 2024 - opis, zdjcia, dane techniczne. Sportowe wraenia i turystyczny komfort w ostrzejszej odsonie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda CBR500R 2024 - opis, zdjcia, dane techniczne. Sportowe wraenia i turystyczny komfort w ostrzejszej odsonie

Autor: Wojtek Grzesiak 2023.11.07, 12:08 Drukuj

Honda postanowiła odświeżyć całą gamę modelową motocykli dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2. Model CBR500R to sportowy motocykl do codziennego użytku, który teraz zyskał ostrzejszą stylistykę, inspirowaną modelem Fireblade. Zaktualizowano też listę elementów wyposażenia standardowego i poprawiono elektronikę.

Honda CBR500R jest napędzana dwucylindrowym silnikiem o pojemności 471 cm3. Maksymalna moc wynosi 48 KM przy 8600 obr./min, a maksymalny moment obrotowy to 43 Nm przy 6500 obr./min. W standardzie na rok 2024 pojawił się system regulacji momentu obrotowego Honda Selectable Torque Control, który kontroluje przyczepność tylnego koła. Dodano też sprzęgło antyhoppingowe i poprawiono działanie wtrysku PGM-FI, który zapewnia teraz lepsze przyspieszenie w niskim zakresie obrotów. Silnik zaprojektowano tak, żeby był lekki i cichy.

NAS Analytics TAG

Rama pozostała bez zmian i wykonano ją ze stalowych rurek o średnicy 35 mm. Kierownica typu clip-on jest umieszczona pod górną półką. Rozkład masy wynosi 50,7 proc. na przód i 49,3 proc. na tył. Masa własna motocykla to 191 kg. W CBR500R również pojawił się zaczerpnięty z CB750 Hornet widelec Showa Big Piston Separate Function Fork z goleniami o średnicy 41 mm. Ma regulację napięcia wstępnego sprężyny, podobnie jak tylny amortyzator. Wahacz wykonano ze stali o grubości 2 mm. Wydrążona poprzeczka sprawia, że jest sztywniejszy skrętnie i bardziej elastyczny poprzecznie. Z przodu zamontowano dwie tarcze o średnicy 296 mm, a z tyłu jedną tarczę o średnicy 240 mm. Siedzisko znajduje się na wysokości 785 mm, a masa własna motocykla wynosi 191 kg. Zbiornik paliwa o pojemności 17,1 l zapewnia zasięg do 485 km.

Stylistyka motocykla jest inspirowana modelem CBR1000RR-R Fireblade. Zastosowano tu m.in. nowy podwójny reflektor LED i nowe światła tylne. Ekran jest kolorowy i ma przekątną 5 cali oraz ochronne szkło poprawiające widoczność w ostrym świetle słonecznym. Użytkownik może wybrać jeden z trzech trybów wyświetlania informacji - Bar, Circle i Simple. Moduł komunikacji pozwala na łączność ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji Honda RoadSync. Do kompletu zastosowano też nowy, 4-pozycyjny przełącznik z podświetleniem, który umożliwia prostą nawigację po menu.

Dla motocykla Honda CBR500R przewidziano dwa pakiety akcesoriów. Pakiet Racing zawiera dopasowaną kolorystycznie nakładkę na siedzenie pasażera, kolorowe paski na felgi, karbonową naklejkę ochronną na zbiornik paliwa z logo CBR oraz wysoką i przyciemnianą szybę o długości 400 mm. W pakiecie Comfort są podgrzewane manetki z 5-stopniową regulacją temperatury, funkcją pamięci i pełną integracją z ekranem TFT, gniazdo 12 V pod siedzeniem oraz tank bag o pojemności 3 l z przeźroczystą kieszenią na smartfona. W katalogu akcesoriów są też torba na siedzenie o pojemności 15 l i kufer centralny o pojemności 35 l.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr