tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gogoro chce zrewolucjonizowa rynek - zaczyna od Tajpej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gogoro chce zrewolucjonizowa rynek - zaczyna od Tajpej

Autor: Beavis 2015.03.30, 12:39 3 Drukuj

Elektryczny smartskuter ma zrewolucjonizować rynek prywatnego transportu w ogromnych aglomeracjach. Grupa stojąca za Gogoro rozpoczyna ekspansję od testowego programu w Tajpej.

Na początku tego roku przy okazji targów CES Gogoro pokazało prototyp smartskutera, którym chcą zrewolucjonizować sposób w jaki myślimy o transporcie. Pojazd sam w sobie jest nafaszerowany ciekawymi rozwiązaniami, ale to system wymiennych pakietów baterii jest trzonem pomysłu - skuter tylko pierwszym sposobem na jego realizację. Tłumaczę o co chodzi. Skuter Gogoro wyposażony jest w wymienny pakiet baterii, niedużo większy od pudełka po butach. Wewnątrz wykorzystano wysokiej jakości baterie Panosonica, te same z których korzysta chociażby Tesla w Modelu S. Taki pakiet ma być uniwersalnym nośnikiem energii, baterią AA dla przemysłu i transportu.

NAS Analytics TAG

Najciekawsze jest to, że bateria w skuterze Gogoro jest wymienna. Będzie ją można wymienić na nową, naładowaną jednostkę na specjalnych GoStation. Stacje te są niedużo większe od automatów ze słodyczami. Cały proces ma trwać zaledwie kilka sekund. Wystarczy podjechać skuterem, wyjąc swoją baterię, wziąć nową i pojechać dalej. W ten sposób nie jest się ograniczony zasięgiem, o ile ma się w okolicy stację.

Spółka Gogoro zebrała ponad 150 milionów dolarów, a teraz dzięki wsparciu przez lokalny rząd rozpoczyna program testowy w Tajpej. Miasto chce być "miastem przyszłości" - już teraz posiada darmowe hotspoty, a w zasięgu internetu jest ponad 90% mieszkańców. Rząd Tajpej pomoże Gogoro wybudować infrastrukturę, która pozwoli na start programu testowego. Weźmie w nim udział 100 osób, które jeszcze tej wiosny mają wykonać do 100,000 godzin jazd testowych. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli założycieli Gogoro, wejdą oni na rynek jeszcze tego lata.

Na chwilę obecną nie ogłoszono ile będzie kosztować Gogoro, czy będzie konieczne zakupienie skutera, czy dochody dla spółki będą wpływać ze stałego abonamentu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor: Kgr 31/03/2015 12:04

Dziekuje :)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr