tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GP Włoch 2010 - Pedrosa prowadzi od startu do mety
motul belka 950
motul belka 420

GP Włoch 2010 - Pedrosa prowadzi od startu do mety

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.06.07, 14:22 1 Drukuj

strony: 1 2 3

Dani Pedrosa prowadzi od statu do mety, Lorenzo drugi, Dovizioso trzeci, a Rossi kontuzjowany

Niedzielny wyścig na torze Mugello 6. czerwca wygrał Dani Pedrosa. Wywalczył on wcześniej pole position i od startu do samej mety nie oddał prowadzenia. Z czternastu pole position w MotoGP, które Hiszpan wywalczył do tej pory, tylko trzy zamienił w wygraną. Drugi na mecie zameldował się Jorge Lorenzo, startując również z tej pozycji. Stracił do Pedrosy 4,014 sekundy. Dobry start zanotował również Andrea Dovizioso. Włoch ruszając z trzeciego rzędu, już w pierwszym okrążeniu wyprzedził Stonera, zyskując trzecią pozycję. Australijczyka wyprzedził również Marco Simoncelli. Za Caseya, na szóstą lokatę awansował Marco Melandri, rozpoczynając wyścig z 14. miejsca. Na piątym okrążeniu Pedrosa ustanowił rekord, a Nicky Hayden stracił przyczepność przedniej opony, przez co zaliczył glebę i nie ukończył wyścigu. W wyścigu w ogóle nie wystartował Valentino Rossi ze względu na złamanie, jakiego doznał na drugim wolnym treningu.

W połowie wyścigu, przewaga Daniego wynosiła już 7,309 sek. Lorenzo i Dovizioso jechali bliżej siebie, natomiast w gronie pretendentów do czwartego miejsca znajdowali się Marco Melandri, Randy De Puniet, Casey Stoner oraz Ben Spies. Na ostatnim okrążeniu Stoner efektownie wyprzedził dwóch rywali i finiszował na czwartym miejscu z przewagą 0,032 sek. nad Meladrim oraz 0,262 nad De Punietem. Na pozycjach 7. i 8. wyścig ukończyło dwóch nowicjuszy w MotoGP - Ben Spies oraz Aleix Espargaro. Generalkę wciąż prowadzi Jorge Lorenzo z 90 pkt na koncie. 25 oczek dalej jest Dani Pedrosa. Podium zamyka wielki nieobecny ostatniej rundy - Valentino Rossi z liczbą 61 punktów.