tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GP Indonezji już za dwa lata - spotkanie władz MotoGP i prezydenta kraju
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

GP Indonezji już za dwa lata - spotkanie władz MotoGP i prezydenta kraju

Autor: Janusz Bębenek 2019.03.20, 10:30 Drukuj

Tuż po zakończeniu GP Kataru szef Dorny Carmelo Ezpeleta, udał się do stolicy Indonezji, by spotkać się z prezydentem Joko Widodo. Potwierdzono plany organizacji rundy Grand Prix w tym kraju już w sezonie 2021.

Południowo-wschodnia Azja to obecnie jeden z najważniejszych rynków motocyklowych na świecie. Oprócz milionów jednośladów w codziennym użytku, istnieje tu ogromna baza fanów sportu motocyklowego. O potrzebie i celowości rozszerzenia kalendarza MotoGP o jeszcze jedną rundę w tym regionie świadczą tysiące kibiców z Indonezji, którzy zjeżdżają do sąsiedniej Malezji na GP na torze Sepang.

NAS Analytics TAG

Prezydent Widodo, który sam jest czynnym motocyklistą i wielkim entuzjastą wyścigów, zadeklarował pełną gotowość swojego kraju do organizacji kolejnej rundy. Według ustaleń, GP Indonezji dołączy do kalendarza MotoGP już za dwa lata - w sezonie 2021. Wyścigi będą się odbywać na nowo wybudowanym obiekcie, będącym częścią powstającego kompleksu turystycznego Mandalika na wyspie Lombok.

Nie wiadomo, czy runda w Indonezji zastąpi którąś z dotychczasowych, czy będzie dodatkowym punktem w terminarzu MotoGP. Bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja - zawodnicy i ekipy już teraz narzekają na zbyt dużą liczbę wyścigów w roku, co uniemożliwia odpoczynek i właściwe przygotowanie do kolejnych etapów.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę