tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GP Indonezji już za dwa lata - spotkanie władz MotoGP i prezydenta kraju

GP Indonezji już za dwa lata - spotkanie władz MotoGP i prezydenta kraju

Autor: Janusz Bębenek 2019.03.20, 10:30 Drukuj

Tuż po zakończeniu GP Kataru szef Dorny Carmelo Ezpeleta, udał się do stolicy Indonezji, by spotkać się z prezydentem Joko Widodo. Potwierdzono plany organizacji rundy Grand Prix w tym kraju już w sezonie 2021.

Południowo-wschodnia Azja to obecnie jeden z najważniejszych rynków motocyklowych na świecie. Oprócz milionów jednośladów w codziennym użytku, istnieje tu ogromna baza fanów sportu motocyklowego. O potrzebie i celowości rozszerzenia kalendarza MotoGP o jeszcze jedną rundę w tym regionie świadczą tysiące kibiców z Indonezji, którzy zjeżdżają do sąsiedniej Malezji na GP na torze Sepang.

Prezydent Widodo, który sam jest czynnym motocyklistą i wielkim entuzjastą wyścigów, zadeklarował pełną gotowość swojego kraju do organizacji kolejnej rundy. Według ustaleń, GP Indonezji dołączy do kalendarza MotoGP już za dwa lata - w sezonie 2021. Wyścigi będą się odbywać na nowo wybudowanym obiekcie, będącym częścią powstającego kompleksu turystycznego Mandalika na wyspie Lombok.

Nie wiadomo, czy runda w Indonezji zastąpi którąś z dotychczasowych, czy będzie dodatkowym punktem w terminarzu MotoGP. Bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja - zawodnicy i ekipy już teraz narzekają na zbyt dużą liczbę wyścigów w roku, co uniemożliwia odpoczynek i właściwe przygotowanie do kolejnych etapów.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę