tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GDDKiA rusza z przetargami na budow drg. Na licie jest poszerzenie autostrady A2
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

GDDKiA rusza z przetargami na budow drg. Na licie jest poszerzenie autostrady A2

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.31, 12:21 Drukuj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rusza z przetargami. W tym roku chce uruchomić konkursy ofert na budowę 565 km dróg za łączną kwotę ok. 28,6 mld zł. Na razie rozpoczęła poszukiwanie wykonawców, którzy wybudują 110 km. Jakie są pierwsze kroki GDDKiA w 2023 roku?

Jednym z najbardziej karkołomnych zadań jest budowa trzeciego pasa autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą, gdzie w ciągu dnia często kierowcy mogą pomarzyć o jeździe z przepisową prędkością 140 km/h ze względu na wzmożony ruch. Inwestycja będzie realizowana na odcinku 89 km. Na razie ogłoszono przetarg na przygotowanie projektu budowlanego. Kiedy to nastąpi, będzie można uruchomić przetarg na budowę. Ogłoszono także przetarg na dostosowanie dwujezdniowej jezdni drogi krajowej nr 7 pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem pod Warszawą do parametrów trasy ekspresowej. Tym samym droga ekspresowa S7 wydłuży się o 9 km.

NAS Analytics TAG

Kolejne przetargi dotyczą budowy ponad 24 km drogi S11 na odcinku Bobolice - Szczecinek, który połączy Koszalin, Bobolice i obwodnicę Szczecinka, a także budowy trzech odcinków drogi ekspresowej S74, które będą miały długość 76 km. W tym drugim przypadku inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj, a od momentu podpisania umów wykonawcy będą mieli 39 miesięcy na realizację zadania, z wyłączeniem okresów zimowych. Etapy budowy drogi S74 obejmują odcinki Kielce Zachód - Cedzyna, Cedzyna - Łagów z obwodnicą Łagowa oraz Łagów - Jałowęsy - początek obwodnicy Opatowa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr