tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kierowca zawrci w tunelu na zakopiance. Po chwili pojecha pod prd
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kierowca zawrci w tunelu na zakopiance. Po chwili pojecha pod prd

Autor: Andrzej Sitek 2023.01.16, 10:07 2 Drukuj

Na nagraniu można znaczyć, jak kierowca osobowego auta zatrzymuje się w tunelu i wykonuje manewr zawracania. Po chwili decyduje się na jazdę pod prąd nie zważając na sygnały świetlne innego, prawidłowo jadącego kierowcy w samochodzie ciężarowym.

Otwarty w listopadzie zeszłego roku tunel na zakopiance, czyli w przebiegu bardzo uczęszczanej trasy do zimowej stolicy Polski, ma ponad dwa kilometry długości. Dłuży od niego jest tylko tunel na Południowej Obwodnicy Warszawy.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Niestety łącząca Lubień i Rabkę-Zdrój trasa słynie również z licznych wykroczeń kierowców. Tym razem jeden z nich postanowił zawrócić i pojechać pod prąd stwarzając olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Wraz z otwarciem tunelu na zakopiance uruchomiono również system odcinkowego pomiaru prędkości. Aktualnie OPP generuje ponad sto mandatów dziennie. Rekord należy do kierowcy seata, który jechał z prędkością 201 km/h. Ale ostatnie nagranie opublikowane przez GDDKiA ujawnia kierowcę, który popisał się jeszcze większą głupotą.

GDDKiA oczywiście przekazała materiał filmowy policji, a funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą samochodu marki Renault siedział 35-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Mężczyzna odpowie teraz za zawracania w tunelu, jazdę pod prąd oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Za pierwsze dwa wykroczenia 35-latek dostał łącznie 30 punktów karnych, co oznacza zatrzymanie prawa jazdy. Ale równie dotkliwa może być kara finansowa. W związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym policjanci skierowali sprawę do sądu, który może nałożyć na kierowcę nawet 30 tys. zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do trzech lat.  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr