tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Francja: motocykliści muszą mieć przy sobie kamizelkę odblaskową
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Francja: motocykliści muszą mieć przy sobie kamizelkę odblaskową

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2015.05.20, 13:33 8 Drukuj

We Francji, czyli kraju, który ze szczególnym zamiłowaniem wprowadza wszelkie przepisy dotyczące bezpieczeństwa z dniem 1 stycznia 2016 w życie wejdzie nowe prawo, w świetle którego każdy motocyklista będzie musiał posiadać przy sobie (ważne: posiadać przy sobie)  kamizelkę odblaskową. Kara za nieposiadanie może oscylować od 11 do 100 Euro w przypadku, kiedy motocyklista uczestniczył w wypadku, a takowej  kamizelki nie posiadał przy sobie. Co ciekawe, prawo nie nakazuje jeździć w takiej kamizelce, ale jedynie mieć ją przy sobie. Czyżby nie miało to nic wspólnego z bezpieczeństwem, a jedynie z egzekwowaniem dyrektywy UE?

NAS Analytics TAG

Kolejna ciekawostka: Wożenie ze sobą kamizelki odblaskowej będzie akceptowalne, ale wszelkie inne odblaskowe elementy - nie. Czyli jeśli np. będziesz miał w czasie kontroli na sobie kurtkę w koloże Yellow Fluo, ale brak kamizelki w schowku, wlepią Ci mandat. Przepisy dotyczą nie tylko Francuzów, ale wszystkich motocyklistów. Przepis też już obowiązuje we Francji jeśli chodzi o kierowców, ale z dniem 1 stycznia 2016 obejmie także kierowców jednośladów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę