tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 10 grzechów głównych motocyklisty. Oto, co was najbardziej wkurza w was samych!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

10 grzechów głównych motocyklisty. Oto, co was najbardziej wkurza w was samych!

Autor: Raff 2020.07.06, 14:32 13 Drukuj

Przegazówki na pustych wydechach, jazda na zdrapkę i żółte kamizele z napisem POLSKA - to trzy spośród dziesięciu głównych grzechów motocyklistów, które wkurzają was najbardziej. Oto lista, którą stworzyliście sami w komentarzach pod jednym z postów na naszym Facebooku.

Jakiś czas temu zadaliśmy wam na Facebooku pytanie o zachowania, które najbardziej was wkurzają w motocyklistach. Byliśmy ciekawi jak wypadnie eksperyment, w którym to my sami wskazujemy rzeczy, które nas irytują i jak je uzasadniamy.

NAS Analytics TAG

Doczekaliśmy, by wpis nabrał mocy urzędowej, a liczba komentarzy osiągnęła odpowiedni poziom. Zaznaczamy, że prezentowane opinie NIE SĄ opiniami redakcji. To wasze komentarze, wnioski i wasze zdanie na temat was samych.

Bezsensowne przegazówki

Odkręcanie przy pustym wydechu, stosowane w miejscach, gdzie nie ma to absolutnie żadnego uzasadnienia, nie wywołuje waszego entuzjazmu. Denerwuje was hałasowanie na ulicach miast, gdzie i tak nie brakuje źródeł nieprzyjemnych dźwięków. W szczególności nie podoba wam się pałowanie na światłach i osiedlach.

Jazda bez uprawnień

Tutaj sprawa jest oczywista - ktoś, kto nie uznał za stosowne zrobić sobie uprawnień na motocykl, nie powinien nim w ogóle jeździć. Denerwuje was nie tylko takie zachowanie - nie lubicie także, kiedy w artykułach osoby takie nazywamy "motocyklistami".

Nieodpowiedzialne zachowania w grupie

Blokowanie wjazdów, tamowanie ruchu, ryzykowne zachowania na drodze, palenie gumy, strzelanie z wydechu, stwarzanie zagrożenia dla innych kierujących - bywa, że jazda w grupie z miłej przejażdżki zamienia się w jakiś żenujący spektakl. Fakt, że trudno wam to zaakceptować jest dla nas całkowicie zrozumiały. Frajda frajdą, ale musi być bezpiecznie i z szacunkiem do innych, w końcu każdy z nas jest ambasadorem motocyklizmu.

Wyścigi w ruchu miejskim

Od ścigania się jest tor. Wcale nas nie dziwi, że nieodpowiedzialne zachowania niektórych motocyklistów w ruchu miejskim, nie budzą waszego entuzjazmu. O tym, że taka jazda jest realnym zagrożeniem świadczą informacje o wypadkach z udziałem jednośladów, których każdego dnia jest minimum kilkanaście.

Hipokryzja - w sieci LWG, na drodze obojętność

To dość smutny aspekt, na który również zwróciliście uwagę. Często zdarza się, że w sieci czujemy się jak część motocyklowej rodziny, jesteśmy gotowi pomagać i wspierać. Okazuje się jednak, że kiedy trzeba pomóc, na przykład na drodze, w razie awarii, to nagle nasza motocyklowa solidarność gdzieś znika. Sami wprawdzie nie doświadczyliśmy takiej sytuacji, ale skoro problem pojawił się w waszych komentarzach, oznacza, że mieliście do czynienia z takim zachowaniem.

Jazda w krótkich spodenkach i klapkach

Jazda na zdrapkę budzi waszą szczególną niechęć. Zastanawialiśmy się dlaczego, skoro to teoretycznie sprawa indywidualna. Być może chodzi o ogólny wizerunek odpowiedzialnego motocyklisty, być może o fakt, że wszyscy składamy się na późniejsze leczenie takiego delikwenta? Nie wiemy, jednak to prawda, że koleś w klapkach i szortach na motocyklu nie wygląda dobrze.

Pogarda dla słabszych maszyn

Patrzenie z wyższością na motocykle o mniejszej pojemności, innego typu, czy pochodzenia, na pewno nie jest ani czymś pozytywnym, ani wartym akceptacji. Każdy jeździ czym chce, wielu z nas ma w garażu różne motocykle. Taki moto narcyzm jest świadectwem własnych kompleksów.

Pretensjonalność i atencyjność

Motocykl to prawdziwa frajda, dla wielu z nas pasja, dla innych tylko hobby, czy fajny sposób na spędzanie czasu. Ale robienie z jazdy na motocyklu religii w typie "zabija nas to, co kochamy" nie znajduje waszej akceptacji. Uważacie to za sztuczne i niepotrzebne.

Jazda na długich

Jazda na światłach drogowych przez cały czas to jeden z mitów dotyczących bezpieczeństwa. Nie dziwi nas zatem, że, jako świadomi i odpowiedzialni motocykliści, nie akceptujecie takiego zachowania. Światła drogowe oślepiają jadących z przeciwka na tyle skutecznie, że mogą oni, w skrajnym przypadku, doprowadzić do wypadku.

Kamizelka z napisem Polska

Długo zastanawialiśmy się, czy dodać ten punkt do listy. Dlaczego? Wielu z was wyśmiewa się z osób, które jeżdżą w takich kamizelkach, nazywając to obciachem. Z kolei zwolennicy tej części motocyklowej garderoby wskazują, że odblaskowa kamizelka radykalnie zwiększa bezpieczeństwo, z czym w zasadzie trudno się nie zgodzić. Faktem jest, że spora część motocyklistów ma alergię na fluorescencyjne kamizelki, uznając je za szczyt modowego faux-pas w motocyklowym świecie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę