tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Erzbergrodeo: Wygrana Jarvisa, B³a¿usiak ósmy

Erzbergrodeo: Wygrana Jarvisa, B³a¿usiak ósmy

Autor: Informacja prasowa 2016.05.30, 09:08 3 Drukuj

Brytyjczyk Graham Jarvis po raz trzeci zwyciężył legendarny wyścig Red Bull Hare Scramble, a jakby tego było mało pokonał Żelaznego Giganta o 30 minut szybciej niż jego rywale.

Zawodnik Husqvarny po starcie z drugiego rzędu dosłownie zmiażdżył zawodników jadących przed nim i gdy dotarł do mety, w polu widzenia nie było śladu żywej duszy.

Zobacz krótkie wideo podsumowujące Red Bull Hare Scramble 2016:

Cody Webb dogonił Alfredo Gómeza na sekcji Lazy Noon - przedostatnim punkcie kontrolnym, za którym już tylko 25 zawodników zmierzyło się z ostatnią częścią piekielnie wymagającej trasy.

Na najniższym stopieniu podium stanął Gómez, ale za jego plecami rozegrała się ostra walka o dalsze pozycje. Jako czwarty szachownicę minął Mario Roman, a piąte miejsce po rewelacyjnej jeździe przypadło młodemu Billy'emu Boltowi, który zaskoczył wszystkich. Wade Young, Paul Bolton, Taddy Błażusiak i Philipp Scholz zdołali dojechać do mety przed upływem regulaminowych czterech godzin.

Błażusiak ostatecznie zajął ósme miejsce, choć w pierwszej części wyścigu jechał w ścisłej czołówce i walczył o prowadzenie. Miał jednak problemy techniczne z motorem - ze wstępnych informacji wynika, że musiał naprawić dźwignię hamulca, co zajęło mu bardzo dużo czasu. Gdyby nie to, prawdopodobnie do końca bił by się o podium.