tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektryczny motocykl Kałasznikowa - rosyjska opcja dla służb NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektryczny motocykl Kałasznikowa - rosyjska opcja dla służb

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.18, 10:56 Drukuj

Rosyjski koncern zbrojeniowy Kałasznikow produkuje nie tylko słynne karabiny AK-47, ale też wiele innych urządzeń i pojazdów. Firma zaprezentowała niedawno prototypowy motocykl elektryczny, przeznaczony dla wojska i policji.

Motocykl Kałasznikowa został pokazany na niedawnych rosyjskich targach technologii militarnych. Jest to maszyna utrzymana w stylistyce enduro i w zależności od wykończenia i  wyposażenia, przeznaczona dla drogowych patroli policyjnych lub dla wojska. Producent nie ujawnił dokładnych danych technicznych motocykla, wiemy tylko, że jego zasięg wynosi ok. 150 km, a baterie umieszczono w kufrach bocznych.

NAS Analytics TAG

Elektryczny Kałasznikow otrzymał bardzo stonowaną stylistykę, maszyna nastawiona jest na konkretne zadania. Malowana na biało wersja policyjna jest właśnie testowana przez moskiewskich stróżów prawa. Pojazd będzie wykorzystywany do zabezpieczenia przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji. Wersja przeznaczona dla wojska pomalowana jest w barwy maskujące, posiada również uchwyt na karabin zamontowany na kierownicy.

Motocykl produkowany będzie przez należące do koncernu Kałasznikowa zakłady IŻ, które mają bogatą tradycję w produkcji jednośladów. Lata ich świetności przypadają na okres powojenny, kiedy zostały wzbogacone pełną linią produkcyjną niemieckiej firmy DKW, przywiezioną do Rosji w ramach zdobyczy wojennej. Nie ma na razie informacji, czy elektryczne enduro będzie produkowane również w wersji cywilnej. Dział medialny Kałasznikowa pokazał za to film z koncepcyjnym, ciężkim motocyklem elektrycznym, tym razem pod marką IŻ, który z pewnością powstał z myślą o użytkownikach cywilnych.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę