tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ekologia coraz droższa. Lotos wprowadza opłaty za ładowanie pojazdów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ekologia coraz droższa. Lotos wprowadza opłaty za ładowanie pojazdów

Autor: Raff 2020.01.23, 23:04 6 Drukuj

Darmowe ładowanie pojazdów elektrycznych w ramach projektu Niebieski Szlak to już przeszłość. Sieć stacji paliw Lotos wprowadza jednolitą opłatę za korzystanie z energii.

Niebieski Szlak to testowy program Lotosu, skierowany do użytkowników pojazdów elektrycznych. Przez ostatni rok koncern paliwowy sprawdzał, czy popularność pojazdów zasilanych prądem ekonomicznie uzasadni inwestowanie w dostępność tej technologii na stacjach marki.

NAS Analytics TAG

Przez ostatni rok z punktów ładowania dostępnych na stacjach Lotos, skorzystało 9,5 tys. użytkowników. Najwięcej transakcji odnotowano w lipcu - 1199 transakcji, i sierpniu - 1115 transakcji. Lotos poinformował, że od 27 stycznia obowiązywać będzie stała opłata za ładowanie, niezależna od jego długości - 24 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Darek 27/01/2020 08:50

Ja obawiam się, że zmartwieniem tych pokoleń będą koncerny, pod dyktando których rządy będą wprowadzać coraz to nowe pseudo ekologiczne nakazy, zakazy i rozkazy. Pamiętamy tak rozdmuchiwaną dziurę ozonową. Co się z nić dzieje. Czy już wszyscy usmażyliśmy się promieniami UV? Zgadzam się z Tobą, że problemem są wytwarzane przez ludzkość odpady (jeżeli to miałeś na myśli), tylko jeżeli tak, to dlaczego rządy nie wpłyną na koncerny, żeby te produkowały tak jak dawniej produkty trwałe i niezawodne, do których dostępne są części zamienne? Nie jest dla nikogo tajemnicą postarzanie produktów i produkowanie ich tak, żeby ich żywotność była z góry określona, bez możliwości ich naprawy. Przykład? Kilka może ok. dziesięć lat temu kupiłem walizkę renomowanej firmy Samsonite. Po tylu latach użytkowania jedno z kółek odmówiło dalszej współpracy. Kółko wykręca się wraz z gniazdem w ok. 2 minut. Znalazłem przedstawicielstwo i serwis Samsonite w Polsce i zwróciłem się z zapytaniem o możliwość zakupu kółka do tej walizki. Otrzymałem odpowiedź, że do tego typu walizki kółka nie są już dostępne. Ach tak, czyli mam wyrzucić na śmietnik dużą, w 100% sprawną walizkę, bo komuś nie opłaca się produkować części zamiennych. To jest problem współczesnego świata, a nie wyimaginowany wróg w postaci CO2. Nie wspomnę już nawet o opakowaniach, kiedy tani krem pakuje się w folię i kartonik, które są trzy razy większe od samej zawartości. Tym się jednak nikt nie zajmie, bo uderzyłoby to w koncerny i ich dochody. Lepiej przywalić społeczeństwu. Niech kupują nowe samochody elektryczne, a stare oddadzą na śmieci. Będzie mega ekologicznie. Najpierw zawalimy złomowiska starymi samochodami, później zrujnujemy środowisko, aby pozyskać pierwiastki do produkcji akumulatorów i zużyjemy masę energii na produkcję nowych samochodów, później będziemy je '"tankować" prądem , który w znacznej części uzyskiwany jest z paliw kopalnych (nie tylko w Polsce), a na koniec zajmiemy się utylizacja milionów ton akumulatorów. Ot i ekologiczne myślenie światowych elit.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę