Dziura dziesięciolecia. Kuriozalny przypadek ogromnej wyrwy we Włoszech

Autor: Raff 2018.03.14, 13:59 1 Drukuj

Potężna wyrwa w autostradzie w Livorno we Włoszech obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Mimo licznych zapowiedzi, obietnic i środków przeznaczonych na naprawę, dziura jak była, tak jest.

Wszystkim narzekającym na stan polskich szos polecamy wybrać się na boczne drogi Włoch. Ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, a sprawę pogarsza opieszałość włoskich urzędników. Symbolem tej niemocy i totalnego braku organizacji stała się ogromna wyrwa w drodze ekspresowej biegnącej z portu w Livorno w stronę Florencji.

Potężna dziura powstała w 2008 roku, po niezwykle obfitych deszczach. Fragment drogi w pobliżu portu w Livorno zapadł się kilka metrów, uniemożliwiając przejazd. Lokalne władze obiecały szybką naprawę, ale prace ograniczyły się od ustawienia zapór i ustalenia objazdów.

Pieniądze na naprawę drogi znalazły się w budżecie Livorno… osiem lat później. Nie oznaczało to jednak rozpoczęcia prac. Ich termin wyznaczono na rok 2017, w którym jednak również nie zrobiono nic. Wyrwa obchodzi w tym roku 10. rocznicę powstania, a na temat terminu jej usunięcia nadal nic nie wiadomo.

Eksperci twierdzą, że dziura nie stanowi zagrożenia dla sąsiednich pasów ruchu, jednak jej naprawa będzie bardzo trudna i kosztowna. O sprawie wielokrotnie pisały lokalne media, a sama wyrwa stała się czymś w rodzaju atrakcji turystycznej.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę