tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dziesitki nowych modeli Harley-Davidson? Prezes: ja to jeszcze przemyl
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dziesitki nowych modeli Harley-Davidson? Prezes: ja to jeszcze przemyl

Autor: Raff 2020.04.30, 09:58 Drukuj

Prezes Harley-Davidson rozważa ograniczenie zapowiadanej ekspansji modelowej. Powód jest prosty - spadek sprzedaży związany z pandemią i wprowadzeniem ceł w Chinach i Europie.

Przed dwoma laty Matt Levatich, ówczesny prezes H-D, zapowiadał potężną ofensywę modelową "nowe drogi do Harleya-Davidsona". Część zapowiedzi, jak na przykład streetfighter Bronx, czy turystyczne enduro Pan America ujrzały już światło dzienne, ale w planach wciąż pozostaje mnóstwo innych koncepcji, na przykład sportbike.

NAS Analytics TAG

Zupełnie nowa sytuacja rynkowa, związana nie tylko z pandemią i związanym z nią spadkiem sprzedaży, ale także z ograniczeniami celnymi, wprowadzonymi w Chinach i Europie, skłoniła nowego prezesa H-D, Jochena Zeitza, to pewnych zmian. Nowy plan, nazwany "rewire", czyli "przezwojenie", zakłada skupienie się na najbardziej zyskownych modelach. Co to oznacza? Być może eksperymenty Levaticha zostaną po prostu na pewien czas zamrożone.

Z całą pewnością jednak spokojne o swój byt mogą być elektryczne modele Harleya, z których LiveWire jest tylko pierwszą jaskółką, zwiastującą nadejście elektro wiosny. Zeitz w elektrowozach upatruje potencjału i zyskowności. Niezagrożony jest również, tradycyjny dla giganta z Milwaukee, segment krążowników - to również dla amerykańskiej firmy żyła złota.

Zeitz zapowiedział przyjrzenie się strukturze modeli pod względem zyskowności. Pod lupę nowego prezesa trafią także kanały dystrybucji, rynki zbytu oraz struktura organizacyjna firmy. Dla nas, nabywców oznaczać to będzie mniej szokujących nowości w stylu Pan America, a więcej starych, dobrych maszyn z charakterem w stylu Fat Boba czy Road Glide'a.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr